Share

شبه‌نظامیان «دولت اسلامی» فیلمی ویدئویی از کشتار مسیحیان قبطی منتشر کرده‌اند. قربانیان کارگران و کارکنان مصری شاغل در لیبی بودند. در مصر ۷ روز عزای عمومی اعلام شد.

Daesh

فیلمی از جنایت جدید داعش در اینترنت منتشر شده که کشته شدن ۲۱ مسیحی قبطی را نشان می‌دهد. داعش این شهروندان مصری را از شش هفته قبل در لیبی ربوده بود. فیلم منتشره تحت عنوان «پیامی به خون نوشته برای صلیبیون» بارگذاری شده است.

در این فیلم پنج دقیقه‌ای می‌توان دید که سیاهپوشان داعش، قربانیان خود را در لباس‌های نارنجی رنگ به سمت ساحل می‌برند، آنها را وادار می‌کنند زانو بزنند و سرانجام سرشان را می‌‌برند.

جهادگرایان حاضر در فیلم، خود را اعضای یک شاخه داعش در لیبی معرفی می‌کنند.

رویترز به نقل از سخنگوی کلیسای قبطی مصر، قتل‌عام این افراد را تایید کرده است.

گروگان‌های قبطی، کارگران و کارکنان مصری شاغل در لیبی بودند. روزنامه‌های مصری از دو روز پیش‌تر، اخبار تایید نشده‌ای در باره کشته شدن این کارگران داده بودند، اما فیلم مربوط به گردن زده شدن آنها روز یکشنبه ۱۵ فوریه منتشر شد. آنها اوایل ژانویه در شهر نفتی سرت ربوده شده بودند.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر، شامگاه یکشنبه ۱۵ فوریه، با خانواده کشته‌شدگان ابراز همدردی کرد و آنها را «شهدای تروریسم» خواند. دولت مصر به این مناسبت، هفت روز عزای عمومی اعلام کرد.

این نخستین مرتبه نیست که اسلامگرایان در لیبی، مسیحیان را به خون می‌کشند. پیش از این نیز در فوریه سال ۲۰۱۴، جنازه هفت مسیحی قبطی در شهر بنغازی در شرق لیبی پیدا شده بود.

Share