Share

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران می‌گوید این وزارت‌خانه در خصوص کنسرت‌های موسیقی «تسلیم گروه‌های خودسر نمی‌شود.»

ali_janati_01

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، جنتی شامگاه جمعه اول اسفند در آیین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر، «برخی از گروه‌های سیاسی» و «گروه‌های خودسر و نو رسیده» را دو مخالف عمده دولت دانسته که با «سوءاستفاده از احساسات مذهبی مردم» و «اخبار جعلی و تحریف مسائل» قصد دارند «احساسات مردم متدین را تحریک کنند.»

جنتی می‌گوید اطلاعات مدیران وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص «مذهب، هنر و موسیقی» بسیار بیشتر از اطلاعات این مخالفان دولت است و به همین دلیل دولت تسلیم این گروه‌ها نمی‌شود.

علی جنتی در حالی می‌گوید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تسلیم این گروه‌ها نمی‌شود که شواهد نشان می‌دهد در ماه‌های گذشته، شماری از کنسرت‌های موسیقی که مجوز داشته‌اند با دخالت تندروها لغو شده و نشانه‌ای از تسلیم‌نشدن وزارت فرهنگ و ارشاد در برابر «خودسرها» دیده نمی‌شود.

به تازگی نیز انتشار یک آلبوم به که خواننده زن و مرد آن را هم‌خوانی کرده بودند، جنجال‌آفرین شد. به گفته منابع خبری ایران، مخالفان دولت این آلبوم را با حذف صدای خواننده مرد، به مراجع تقلید مقیم قم ارائه کرده‌اند تا آن‌ها نسبت به آنچه که «صدور مجوز برای تک‌خوانی زنان» نامیده‌اند، واکنش نشان دهند.

بیشتر بخوانید: اعتراض دو مرجع تقلید شیعه به انتشار یک آلبوم موسیقی

علی جنتی در این باره گفته است: «اگر ما به تک‌خوانی زنان مجوزی هم بدهیم، صراحتاً آن را اعلام می‌کنیم و پای آن می‌ایستیم، چرا دروغ بگوییم؟»

وی افزوده: «برخی مراجع درباره‌ موسیقی اظهار نظر کرده‌اند و ما نیز برای نظرات ایشان، احترام قائل هستیم و دغدغه‌ها و نگرانی‌های دینی آن‌ها را نیز درک می‌کنیم و می‌دانیم نظرات‌شان براساس احساسات دینی و وظیفه‌ شرعی است. بنابراین تمام تلاش خود را برای رعایت موازین و قوانین در این حوزه به کار می‌گیریم.»

شماری از مراجع تقلید نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد حمله قرار دادند که چرا به زنان مجوز خوانندگی داده است اما مقام‌های این وزارت‌خانه اعلام کردند آنچه که به دست مراجع رسیده، یک آلبوم جعلی بوده است.

Share