Share

عوض حیدرپور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور را به دلیل این‌که گفته «پول‌های کثیف» در انتخابات هزینه می‌شوند، به «تشویش اذهان عمومی» متهم کرد.

رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته بود که گردش مالی «پول‌های کثیف ناشی از قاچاق مواد مخدر» در «انتخابات، خرید و فروش رأی» هزینه می‌شود.

رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران: گردش مالی «پول‌های کثیف ناشی از قاچاق مواد مخدر» در «انتخابات، خرید و فروش رأی» هزینه می‌شود.

حیدرپور به روزنامه اعتماد گفته که این سخنان وزیر کشور «غلط و بدون سند و مدرک» است.

وی می‌گوید: «حتی یک نفر هم در مجلس نیست که ارتباطات این‌چنینی داشته باشد که کسی بتواند بگوید با پول توانسته انتخابات را مهندسی کند یا با پول کثیف وارد سیستم شود.»

وزیر کشور ایران شامگاه شنبه دوم اسفند در یک برنامه زنده تلویزیونی شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت که گردش مالی «پول‌های کثیف ناشی از قاچاق مواد مخدر» در ایران سالانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است که در «انتخابات، خرید و فروش رأی و تأمین مالی تروریست‌ها» هزینه می‌شود.

بیشتر بخوانید: وزیر کشور: در انتخابات ایران پول‌های کثیف هزینه‌ خرید و فروش رأی می‌شود

عوض حیدرپور در واکنش به این سخنان می‌گوید وزیر کشور اگر در این‌باره سند و مدرکی دارد آن را به‌طور «محرمانه» به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارسال کند.

این نمایده مجلس می‌گوید چون درستی یا نادرستی این سخنان وزیر کشور مشخص نیست، اسناد و مدارک آن باید به‌طور محرمانه پیگیری شود.

به‌گفته حیدرپور «سخنان رحمانی فضلی به دلیل این‌که هیچ سند و مدرکی برای آن ارایه نشده، باعث شک درباره نظام انتخاباتی کشور می‌شود.»

وزیر کشور ایران همچنین گفته بود پول‌های «کثیف» ناشی از قاچاق مواد مخدر، افزون بر انتخابات و تأمین مالی «تروریست‌ها»،«در عرصه‌های اقتصادی در هر بازاری که ورود می‌کند به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد و در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی نیز خسارت‌های سنگینی وارد می‌کند.»

به‌گفته اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران در سال ۲۰۰۷ ، ۶۲ درصد مواد مخدر افغانستان چه برای مصرف و چه برای ترانزیت وارد خاک ایران می‌شد اما براساس آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳ این میزان به ۲۸ درصد رسیده است.

Share