Share

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا را «دروغ‌پردازی، تکراری و کسالت‌آور» خواند.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را «ایران هراسانه» خواند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را «ایران هراسانه» خواند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، افخم سخنرانی نتانیاهو را نشانه «ضعف و انزوای مفرط گروه‌های رادیکال» ارزیابی کرد.

نتانیاهو در سخنرانی خود در  کنگره آمریکا، دولت ایران را «دشمن ابدی آمریکا» خواند.

نخست‌وزیر اسرائیل، برنامه هسته‌ای ایران را با برنامه هسته‌ای کره شمالی مقایسه کرد و گفت: «اگر معامله‌ای که در حال شکل گرفتن است، پیش برود و ایران شروط مذاکرات را بپذیرد، این توافق از توسعه سلاح‌های هسته‌ای ایران جلوگیری نخواهد کرد. بلکه موجب خواهد شد که ایران سلاح‌های هسته‌ای زیادی را تولید کند.»

موضوع‌های اصلی سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا، «افراطی بودن رژیم جمهوری اسلامی، علاقه این رژیم به اسلام سیاسی و نظامی، حمایت حکومت ایران از تروریسم جهانی و دروغ‌گویی و غیرقابل اعتماد بودن ایران در ادعاهایش در مورد برنامه هسته‌ای» بود.

بیشتر بخوانید: نتانیاهو به کنگره آمریکا: ایران همیشه دشمن شما خواهد ماند

مرضیه افخم این سخنان نتانیاهو را «ایران هراسانه» و «نمایش پر فریب و بخشی از تبلیغات انتخاباتی تندروها» دانست.

به‌گفته او «با استمرار مذاکرات و اراده جدی ایران برای رفع این بحران ساختگی، سیاست ایران‌هراسی دچار مشکلات اساسی شده و بانیان این تبلیغات دروغ و طراحان این بحران جعلی به دست و پا زدن افتاده‌اند.»

پیش از آغاز سخنرانی بنیامین نتانیاهو در کنگره آمریکا، وزیر امور خارجه ایران، جواد ظریف، به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته بود که نتانیاهو تمام تلاش خود را برای تحت تأثیر قرار دادن مذاکرات دولت اوباما با ایران خواهد کرد. او افزود هدف نخست‌وزیر اسرائیل ایجاد تنش و درگیری بین طرفین مذاکرات است.

دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی از سال گذشته آغاز شده و این روزها نیز گفت‌و‌گوها بین تهران و گروه ۱+۵ شامل آمریکا، روسیه، چین، بریتاینا، فرانسه به همراه آلمان در سوئیس ادامه دارد.

Share