Share

یک هفته پس از قتل بوریس نمتسوف از مخالفان سیاست‌های کرملین سازمان اطلاعات داخلی روسیه از دستگیری دو مظنون در این رابطه خبر داده است.

بوریس نمتسوف جمعه شب ۲۷ فوریه به ضرب چهار گلوله از پشت سر در نزدیکی کاخ کرملین کشته شد.

بوریس نمتسوف جمعه شب ۲۷ فوریه به ضرب چهار گلوله از پشت سر در نزدیکی کاخ کرملین کشته شد.

به‌گزارش رویترز، الکساندر بورتنیکف، رئیس سازمان اطلاعات داخلی روسیه روز شنبه ۷ مارس / ۱۶ اسفند در یک پیام ویدئویی که بر روی سایت شبکه یک تلویزیون روسیه منتشر شد، گفته است: «مایلم به شما اطلاع دهم که فعالیت درباره این جنایت به دستگیری دو مظنون به نام‌های آنزور گوباچف و زاور دادایف منجر شده است.»

وی با بیان این‌که تحقیقات عملیاتی و لازم به درازا کشید جزئیات بیشتری از این دستگیری ارائه نکرد و تنها به این بسنده کرد که بازداشت‌شدگان از قفقاز شمالی هستند.

بورتنیکف همچنین گفت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در جریان این بازداشت قرار گرفته است.

بوریس نمتسوف ۵۵ ساله که در پایان دهه ۱۹۹۰ معاون نخست‌وزیر بوریس یلیتسین بود، جمعه شب ۲۷ فوریه به ضرب چهار گلوله از پشت سر در نزدیکی کاخ کرملین کشته شد. این قتل در جهان بازتاب گسترده‌ای یافت.

بیشتر بخوانید: بوریس نمتسوف، منتقد پوتین در کنار کاخ کرملین کشته شد

ولادیمیر پوتین پس از این رویداد دستور تحقیقات درباره آن را داد و مقامات روسی برای یافتن سرنخی از ماجرا ۴۳ هزار یورو پاداش تعیین کردند. آن‌ها احتمال می‌دهند که در پشت این جنایت اسلامگرایان و یا ناسیونالیست‌ها قرار داشته باشند.

مراسم خاکسپاری بوریس نمتسوف روز سه‌شنبه ۳ مارس /  ۱۲ اسفند با ادای احترام صدها تن از شهروندان و گروهی از مقامات سیاسی بین‌المللی برگزار شد.

Share