Share

سایت “اخبار روز” به نقل از «فعالان حقوق بشر اهوازی» خبر داده که یونس عساکره بامداد امروز (یکشنبه، ۲ فروردین)، در بیمارستان مطهری تهران درگذشته است.

Younes-Asakereh

یونس عساکره، ۳۴ ساله، متأهل و دارای دو فرزند، در خرمشهر به دستفروشی اشتغال داشت. او  ۲۳ اسفند، در اعتراض مأموران شهرداری که بساط میوه‌فروشی‌اش را جمع کردند، دست به خودسوزی زده بود.

خبرگزاری رسمی دولتی ایرنا، درباره خودسوزی او نوشت، یونس عساکره چند بار به شهرداری خرمشهر مراجعه کرد تا وسایل خود را تحویل بگیرد و کارش را ادامه دهد، اما جوابی نگرفت. پس از این بود که در واکنش با ریختن بنزین بر روی خود در محوطه شهرداری اقدام به خودسوزی کرد.

بنابر گزارش مندرج در وب‌سایت «اخبار روز»، یک شرکت هواپیمایی به منظور اعزام یونس عساکره به تهران، مبلغ ۵۰ میلیون تومان از خانواده او درخواست کرده بود. اما خانواده عساکره به دلیل وضعیت سخت اقتصادی و ناتوانی در پرداخت هزینه هواپیما مجبور شدند تا فرزندشان را که از سوختگی ۹۰ درصد رنج می‌برد با آمبولانس به تهران منتقل کنند. انتقال این دستفروش عرب خرمشهری با آمبولانس در شرایطی صورت گرفت که دولت ایران قول حمایت از این جوان را داده بود.

پس از انتشار خبر خودسوزی یونس عساکره، شهرداری خرمشهر با انتشار اطلاعیه‌ای به اظهار تأسف از این حادثه بسنده کرد.

در همین زمینه:

یک دستفروش در مقابل شهرداری خرمشهر خودسوزی کرد

واکنش شهرداری خرمشهر به خودسوزی دستفروش: متأسفیم

Share