Share

از مجلس ایران خبر می‌رسد که گفته‌های یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره «تذکر رهبر ایران به محمدجواد ظریف» با انتقاد شدید وزیر خارجه روبرو شده است.

zarif

ظریف ظهر یکشنبه ۱۵ فروردین برای ارائه توضیحاتی در مورد بیانیه لوزان به کمیسیون امنیت ملی رفت

دیروز اعلام شده بود که محمدجواد ظریف ظهر یکشنبه ۱۵ فروردین، به دعوت کمیسیون امنیت ملی برای ارائه توضیحاتی در مورد بیانیه لوزان به جلسه این کمیسیون در مجلس می‌رود.

اکنون باشگاه خبرنگاران وابسته به سازمان صدا و سیما به نقل از جواد کوچکی‌نژاد خبر از «درگیری لفظی» بین ظریف و جواد کریمی قدوسی داده است.

بنابر این گزارش پس از آنکه کریمی قدوسی حین انتقاد از عملکرد تیم مذاکره‌کننده ایران به «تذکر رهبر ایران‌ به ظریف» اشاره کرده، وزیر خارجه ایران در واکنش به او گفته: «شما دروغ می‌گویید به آقا تهمت می‌بندید و به آقا ظلم می‌کنید و آقا به من تذکر ندادند.»

جواد کریمی قدوسی که فرمانده سابق بسیج استان خراسان رضوی بوده از چهره‌های نزدیک به سعید جلیلی است. او در حال حاضر عضو جبهه پایداری است؛ جریانی که از سرسخت‌ترین منتقدان دولت حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهوری ایران شناخته می‌شود و بسیاری آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را رهبر معنوی آن می‌دانند.

این جلسه در شرایطی برگزار ‌می‌شد که ظرف دو روز گذشته، برخی از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی همچون منصور حقیقت‌پور، نایب رئیس آن، از عملکرد تیم هسته‌ای ایران در لوزان انتقاد کرده‌ بودند. این درحالی است که در خبری دیگر ظریف پیش از حضور در جلسه این کمیسیون مجلس با واکنش‌های مثبت علی لاریجانی رئیس و محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس نیز مواجه شده بود.

بیشتر بخوانید: در انتظار خامنه‌ای: واکنش‌ها به تفاهم‌نامه لوزان

Share