Share

دادگاه رسیدگی به پرونده مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌کننده سرشناس تلویزیون دولتی ایران، ۱۱ خرداد ماه برگزار خواهد شد.

Mostafa Azizi

مصطفی عزیزی بیش از دو ماه است در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد.

یک فرد مطلع به هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گفته است که امکان آزادی مصطفی عزیزی با تودیع وثیقه، قبل از برگزاری دادگاه وجود ندارد.

مصطفی عزیزی به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی، توهین به رهبر ایران و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی، در شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه خواهد شد.

او که از ۱۲ بهمن ماه سال گذشته در زندان اوین به سر می‌برد، پس از تحمل حدود یک ماه انفرادی در بند دو الف زیر نظر سپاه پاسداران، اواسط اسفند ماه سال گذشته به بند هشت سالن هفت زندان اوین منتقل شده است.

عزیزی مقیم کشور کاناداست. او یک ماه پس از بازگشت به ایران برای دیدار با خانواده‌اش، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

این تهیه‌کننده سابق تلویزیون ایران، عضو آسیفای بین‌المللی (انجمن بین‌المللی سازندگان و دوست‌داران فیلم‌های انیمیشن) است و چهار سال مدیر‌عامل آسیفای ایران بوده است.

مصطفی عزیزی از سال ۱۳۶۵، نویسنده و سردبیر برنامه‌های علمی و آموزشی رادیو ایران بود. سال ۱۳۶۹ به تلویزیون رفت و مدیر واحد انیمیشن کامپیوتری شد. مدیریت گروه مهندسی نرم‌افزار صدا و سیما هم در آن زمان بر عهده او بود. همکاری او با تلویزیون به عنوان تهیه‌کننده نیز از همین زمان آغاز شد.

او در دهه‌ ۷۰ و ۸۰ خورشیدی، مسابقه‌ «تلاش» و مجموعه‌ تلویزیونی «مسافر» و «راه بی‌پایان» را برای تلویزیون دولتی ایران تهیه کرد که از برنامه‌های پربیننده‌ آن زمان بودند.

در همین زمینه:

ادامه بازداشت مصطفی عزیزی، تهیه‌کننده تلویزیون ایران

Share