Share

درگیری شدیدی در اطراف شهر رمادی در عراق جریان دارد. به گفته ساکنان محلی، نیروهای دولت اسلامی (داعش)، چهارشنبه ۱۵ آوریل/ ۲۶ فروردین ماه، حمله‌های شدیدی برای تصرف شهر رمادی، مرکز استان انبار انجام داده است.

22june,isis.7

به گفته ساکنان رمادی نیروهای دولت اسلامی توانسته‌اند سه روستا در اطراف رمادی را تصرف کنند.

شبکه‌ خبری سی‌ان‌ان به نقل از منابع محلی گزارش داده است که نیروهای داعش توانسته‌اند روستاهای «شریعت»، «ابو قانم» و «صوفیا» را تصرف کنند.

درگیری شدیدی میان نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان داعش بر سر تصرف این روستاها رخ داده است. در حال حاضر درگیری‌ها در شرق رمادی و تقریباً در دو کیلومتری ساختمان‌های دولتی در مرکز شهر ادامه دارد.

در صوفیا، نیروهای دولت اسلامی ایستگاه پلیس را منفجر کردند و توانستند نیروگاه برق این شهر را به عنوان مرکزی مهم در اختیار خود بگیرند. به گفته ساکنان محلی واکنش نیروهای دولتی به این حمله‌ها ضعیف بوده است.

روستاهای به تصرف در‌آمده در شمال و شرق رمادی قرار دارند. گمان می‌رود نیروهای دولت اسلامی در حال محاصره کردن شهر رمادی‌اند.

پس از بیرون رانده شدن داعش از شهر تکریت در اوایل ماه آوریل به نظر می‌رسد آنها تمام همت خود را برای تصرف بزرگترین استان عراق یعنی انبار گذاشته‌اند.

استان انبار دارای مرز طولانی با سوریه، عربستان و اردن است. در حال حاضر نبرد اصلی بر سر کنترل شهر رمادی مرکز استان انبار است.

نیروهای دولتی عراق با وجود پیروز‌ی‌هایی که در چند وقت اخیر به دست آورده‌اند، هنوز نتواسته هسته اصلی قلمرو دولت اسلامی را که در استان انبار و نینوا است، پس بگیرند.

سقوط استان انبار بسیار مهم است چون با سقوط این منطقه، داعش مناطق وسیعی از مرز ترکیه تا اطراف بغداد را تصرف خواهد کرد و می‌تواند به بغداد نیز حمله کند.

طی دو روز گذشته در حملات مختلف شبه‌نظامیان در شهر بغداد و حومه آن، نزدیک به ۴۳ تن کشته شدند.

بیشتر بخوانید: پیشروی داعش از چند جبهه به سوی شهر استراتژیک «رمادی»

Share