Share

در پی حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک پایگاه نظامی موشک‌های اسکاد و انبار سلاح در «صنعا»، انفجار مهیبی رخ داد. در جریان این حمله دست‌کم هفت غیرنظامی کشته و ده‌ها تن دیگر مجروح شدند.

yemen iran 12

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حمله هوایی نیروهای ائتلاف در نزدیکی سفارت ایران در صنعا، پایتخت یمن صورت گرفته است. هنوز گزارشی از وضعیت ساختمان سفارت ایران پس از حمله امروز هواپیماهای ائتلاف منتشر نشده است.

این انفجار که دوشنبه ۲۰ آوریل /۳۱ فروردین روی داد، بسیاری از خانه‌های اطراف را تخریب کرد و پنجره‌های بسیاری نیز شکسته شد.

سبا، خبرگزاری دولتی یمن که اخیراً به دست شیعیان حوثی اداره می‌شود، از کشته‌شدن بیش از ۱۰ نفر و زخمی‌شدن صدها تن دیگر خبر داده است.

شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد که این حمله در غرب صنعا و در نزدیکی منطقه «هَدا» که منطقه‌ای دیپلماتیک است و بسیاری از سفارتخانه‌ها در این منطقه واقع شده، رخ داد. بنابر این گزارش ساکنان خانه‌های اطراف محل انفجار، پس از بمباران منطقه را ترک کردند.

این قوی‌ترین بمباران و انفجار در صنعا از شروع درگیری تاکنون بوده است.

گزارش‌ها از صنعا حاکی از آن است که هزاران نفر در حال فرار از پایتخت یمن هستند. صنعا در حال حاضر به دست شیعیان حوثی اداره می‌شود.

ساکنان صنعا می‌گویند انفجار امروز شهر را به شدت لرزاند و دود غلیظی در آسمان پخش شد.

ریاض یاسین، وزیر امور خارجه یمن گفت از شروع عملیات گسترده گروه ائتلاف تاکنون، هزاران حوثی و متحدان آن‌ها یعنی نیروهای وفادار به رئیس‌جمهوری سابق، علی عبدالله صالح کشته شده‌اند.

با این حال سازمان ملل تلفات غیرنظامیان را در یمن بسیار گسترده خوانده است.

عربستان می‌گوید حملات آن‌ها تا بازگشت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری یمن و عقب‌نشینی حوثی‌ها از قدرت ادامه خواهد داشت.

Share