برگرفته از تریبون زمانه *  
Share

در آستانه ی روز جهانی کارگر (اول ماه مه) حکومت به بازداشت فعالین کارگری اقدام کرده است که قصد بزرگداشت اول ماه را دارند.

bazdasht1

بر طبق گزارش منابع مستقل علاوه بر بازداشت محمود صالحی و عثمان اسماعیلی که سه شنبه بعد از ظهر در سقز بازداشت شده اند، در تهران نیز دو تن از فعالین شناخته شده سندیکای کارگران شرکت واحد تهران بازداشت شده اند.

بنابر گزارش منابع کارگری، آقایان ابراهیم مددی و داوود رضوی، سه شنبه شب توسط عوامل پلیس امنیت تهران بازداشت شده اند. بنابر گزارش ها آن ها قصد داشتند روز چهارشنبه در پایانه های شرکت واحد بین کارگران شکلات و شیرینی پخش کنند.

در سقز نیز محمود صالحی بازداشت شده است. به گزارش کانون مدافعان حقوق کارگر، بعداز ظهر روز سه شنبه ماموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت محمود صالحی فعال کارگری شناخته شده در شهر سقز، او را بازداشت کرده و کامپیوتر و برخی وسائل شخصی او را با خود بردند.

همزمان با دستگیری محمود صالحی، عثمان اسماعیلی ملقب به کاک عثمان سخنگوی کمیته دفاع از کارگران زندانی در مهاباد نیز بازداشت شده است. کاک عثمان که از مبارزان قدیمی حقوق کارگران بوده، به دنبال دستگیری کورش بخشنده مسئولیت سخنگوئی این کمیته را به عهده گرفته بود.

این دستگیری ها در حالی صورت میگیرد که بیش از ده نفر از فعالان کارگری در کردستان ظرف یکی دو ماه گذشته بازداشت شده و یا حکم محکومیت گرفته‌اند.

این دستگیری ها که در آستانه روز جهانی کارگر صورت می‌گیرد نشان از بر خورد جدی با فعالان کارگری مستقل دارد.

 

منبع: اخبار روز

لینک مطلب در تریبون زمانه

Share