Share

مهدی خزعلی، مدیر مؤسسه فرهنگی انتشاراتی حیان در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور را متهم کرده که «تسلیم جناح حاکم» است. خزعلی از روحانی خواسته تا استعفا دهد و «امید مردم را ناامید نکند.»

dr-mehdi-khazali

به گزارش سحام‌نیوز، خزعلی از حسن روحانی به عنوان «یک چهره امنیتی» یاد کرده و افزوده از «سرهنگ‌ها و امنیتی‌ها، آبی گرم نمی‌شود.»

اشاره خزعلی به پیشینه حسن روحانی است که سال‌ها دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران بوده است.

به گفته خزعلی، دولت حسن روحانی، «دریچه‌ای در سلول انفرادی» است که صرفاً اجازه داده «کمی هوای تازه» از راهروهای پر و پیچ و خم زندان به درون سلول بیاید و بس.

این فعال سیاسی هشدار داده که جناح حاکم ممکن است از طریق حسن روحانی مردم را از دسترسی به حقوق‌شان «باز دارد.»

در حدود ۲۰ ماهی که از عمر دولت حسن روحانی می‌گذرد، برخی موارد همچون لغو پی در پی سخنرانی‌های فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، عدم تغییر در حصر چهره‌های شاخص جنبش سبز،‌ محدودیت رسانه‌ای محمد خاتمی رئیس‌جمهوری پیشین، از موارد انتقاد به دولت یازدهم بوده است.

سازمان‌های حقوق بشری می‌گویند در دولت حسن روحانی وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی نیز بهبود نیافته است.

خزعلی که ظاهراً از حضور در نمایشگاه کتاب تهران منع شده به حسن روحانی گفته:‌ «می‌گویید حصر و حبس دراختیار شما نیست، باشد، حرفی نیست، اما اگر اختیار دبیر کتابخانه و یا غرفه‌ای در نمایشگاه کتاب را هم ندارید، استعفا دهید و امید مردم را ناامید نکنید.»

او خطاب به روحانی هشدار داده که اگر به نشر حیان اجازه حضور در نمایشگاه کتاب داده نشود، در میان نمایشگاه با پرچمی به دست خواهد ایستاد و حقوق شهروندی‌اش را فریاد خواهد زد.

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۶ تا ۲۴ اردیبهشت جاری برگزار می‌شود.

Share