Share

فاطمه کروبی در نامه‌ای به محمود علوی، وزیر اطلاعات گفته که در خصوص وضعیت رهبران در حصر نه تنها تغییری ایجاد نشده بلکه در دولت کنونی در این باره «بی‌‌مسئولیتی بیشتری» شکل گرفته است.

fatemeh karroubi2

به گزارش سحام‌نیوز، وب‌سایت منتسب به نزدیکان مهدی کروبی یکی از رهبران مخالفان که در حصر به سر می‌برد، فاطمه کروبی در این نامه اشاره کرده که مجری حصر رهبران مخالفان از ابتدا وزارت اطلاعات بوده و در سال‌های اخیر و در دوره وزارت محمود علوی، شاهد «رفتارهای فرا قانونی با محور قدرت» بوده‌اند.

همسر مهدی کروبی افزوده که تامین حقوق اولیه رهبرانی که در حصر هستند، به تصمیم افرادی بستگی دارد که مأموران از آن‌ها به عنوان «مقامات بالا» نام می‌برند اما مشخص نیست این مقامات چه کسانی هستند.

به گفته فاطمه کروبی، «مقامات بالا» افراد «ناشناخته‌ای» هستند که بعد از گذشت پنج سال از حصر درباره «جزیی‌ترین» مسائل درون حصر تصمیم می‌گیرند.

کروبی در این نامه آورده: «در دوران وزارت وزیر پیشین رابطی وجود داشت که حداقل می‌توانست در باب مسائل جزیی تصمیم‌گیری کند و یا تصمیم مقامات تصمیم‌سازشان را اعلام کند اما در حال حاضر به دلیل انفعال و یا بی‌مسئولیتی وزارت اطلاعات نه رابط مؤثری در مکان حصر وجود دارد و نه راهی برای حل و فصل بدیهی ترین مسائل.»

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند و تاکنون درخواست حامیان آن‌ها برای رفع حصر بدون نتیجه مانده است.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری نیز در رقابت‌های انتخاباتی سال ۱۳۹۲ وعده داد که حصر موسوی، کروبی و رهنورد لغو خواهد شد اما این وعده روحانی نیز عملی نشده است.

به گفته مقامات حکومتی، این افراد با دستور آیت‌الله علی‌ خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و تصمیم شورای عالی امنیت ملی در حصر خانگی قرار گرفته‌اند.

Share