Share

زن جوانی صبح دوشنبه چهاردهم اردیبهشت خود را از بالای پل استقلال شهر مشهد به پایین پرت کرد.

mashhad-suicide-1

به گزارش «خبرآنلاین» و بنابر تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، در خیابان آزادی مشهد صبح امروز یک زن جوان خود را از بالای پل استقلال این شهر به وسط خیابان پرت کرد.

به نوشته روزنامه خراسان دختر مذکور  از اتباع افغانستانی است و به دلیل شدت صدمات وارده توسط مأموران اورژانس به بیمارستان منتقل شد. به گفته طاهرزاده مدیر روابط عمومی اورژانس مشهد، مصدوم به بیمارستان فارابی این شهر انتقال یافت و حال عمومی وی رضایت بخش است. از دلایل و انگیزه این حادثه تاکنون خبر بیشتری منتشر نشده است.

پیشتر نیز روابط عمومی برج میلاد تهران سوم اردیبهشت ماه ۹۴ اعلام کرده بود که یک خانم حدود ۴۸ ساله وارد برج میلاد تهران شده و  خود را به پایین پرتاب کرده است. نخستین‌بار یک دختر دانشجو قبل از تکمیل برج میلاد خود را به پایین پرتاب کرد و پس از آن نیز چند خودکشی در محل این برج انجام شده است.

بنابر گزارش سازمان بهداشت جهانی، خودکشی قربانیان بیشتری نسبت به جنگ‌ها، نزاع‌ها، و فجایع طبیعی می‌گیرد و بیش از نیمی از «یک و نیم میلیون مرگ خشن در هر سال» را به خود اختصاص می‌دهد.
سازمان پزشکی قانونی ایران نیز شمار کسانی که تنها در بهار سال ۱۳۹۳بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست‌ داده‌اند را ۱۹۱ نفر اعلام کرده است. طبق آخرین آمار اعلام شده رسمی توسط این سازمان در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۲ روزانه ۱۱ نفر در ایران خودکشی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: خودکشیِ زنان متاهل ایران، بیش از مجردهاست

Share