Share

حضور هاشمی رفسنجانی و همسرش در دانشگاه امیرکبیر تهران با حواشی همراه بود. گروهی با شعار مرگ بر “استوانه فتنه” و تشکیل زنجیره انسانی، در صدد جلوگیری از سخنرانی او برآمدند.

Amirkabir

هاشمی رفسنجانی و عفت مرعشی، همسر او صبح دوشنبه ۱۴ اردیبهشت برای شرکت در مراسم بزرگداشت روز استاد به دانشگاه امیرکبیر رفتند. خبرگزاری فارس از تدابیر امنیتی شدید در دانشگاه و تاخیر در برگزاری مراسم به دلیل حواشی ایجاد شده گزارش داد. فارس نوشت: «دانشجویانی که به حضور هاشمی معترض بودند، جلوی درب دانشگاه و در برابر خودروی حامل او زنجیره انسانی تشکیل دادند.»

سایت “جهان نیوز” می‌نویسد سخنرانی هاشمی در حالی انجام شد که تعدادی از کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های درسی مجاور مکان سخنرانی پلمب شده و انتظامات دانشگاه به پراکنده کردن دانشجویان مشغول بود. در گزارش این وبسایت آمده که اعضای انجمن‌های اسلامی “اصلاح‌طلب ترقی‌خواه” و “فرهنگ و سیاست” دانشگاه امیرکبیر با در دست داشتن تصاویری از “سران فتنه” به استقبال ورود هاشمی در دانشگاه امیرکبیر رفتند: «جمع زیادی از دانشجویان این دانشگاه نیز با دردست داشتن پلاکاردهایی با این عناوین که دانشگاه جای استوانه فتنه نیست، ما خیانت‌هایتان به مردم در سال ۸۸ را فراموش نمی‌کنیم، نسبت به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر اعتراض کردند.»

به نوشته “فارس” هنگام ورود اتومبیل حامل هاشمی رفسنجانی، دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه‌گر و مرگ بر آمریکا از او استقبال کردند.

مراسم روز استاد در دانشگاه امیرکبیر به دعوت رئیس این دانشگاه برگزار شد. رفسنجانی در واکنش به حواشی حضور خود در امیرکبیر گفته است: «سخنرانی‌های من پیش از انقلاب در دانشگاه امیرکبیر همیشه مساله‌ساز می‌شد.»

دانشجویان بسیجی امیرکبیر، روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت با تجمع در برابر دفتر رئیس دانشگاه، خواستار لغو سخنرانی رفسنجانی شده بودند.

Share