Share

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و عضو مجلس خبرگان رهبری در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در وسط یک عده گرگ مذاکره می‌کنند. او ضمن اشاره به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای گفت: مردم ذره‌ای زاویه با مواضع رهبری در مذاکرات را نمی‌پذیرند.

علم الهدی

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد

به گزارش تارنمای انتخاب، احمد علم الهدی ۱۸ اردیبهشت / هشتم مه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به لزوم شناسایی دشمن در زندگی گفت: «در آموزه اسلامی، دشمن کسی است که ضرر شما در استخدام منفعت وی باشد.» امام جمعه مشهد با بیان این که تجربه مذاکرات غیر از این را ثابت نمی‌کند، به اظهارات دولتمردان آمریکا در روزهای اخیر اشاره کرد و بار دیگر آمریکا را همان شیطان بزرگ نامید.

به گفته علم الهدی «به آمریکایی که در قرارداد کمپ دیوید، مصر را به مزدور آمریکا تبدیل کرد و قذافی ضد آمریکا و ضد غرب را یک عروسک خیمه شب بازی غرب تبدیل کرد نمی‌توان اعتماد داشت.»

قرارداد کمپ دیوید نام پیمانی است که به وسیله انور سادات رئیس جمهور وقت مصر و مناخیم بگین، نخست وزیر وقت اسرائیل در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۷۸ به امضا رسید. این پیمان که با میانجی‌گری ایالات متحده آمریکا نهایی شد، اولین پیمان صلح میان طرفین جنگ اعراب و اسرائیل بود.

بیشتر بخوانید: انتقاد مصباح یزدی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در دیدار با عراقچی

علم الهدی گفت «عزیزان ما در وسط یک عده گرگ مذاکره می‌کنند». او در ادامه افزود: «هر روز نعره آمریکا تندتر می‌شود، آیا نباید نگران و دلواپس باشیم؟ روز اول مقام معظم رهبری فرمودند به این مذاکرات خوشبین نیستم. مردم دولتی انتخاب کردند و خود این دولت گفت بدون حل این مشکل نمی‌توانم کشور را اداره کنم.»

امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «مذاکره کنندگان به اندازه یک ذره نباید از مواضع رهبری زاویه پیدا کنند.» به گفته او «آنچه ما را نگران می‌کند این است که در اظهارات عزیزان خودمان زاویه با رهبری می‌بینیم، رهبری فرمودند در روز توافق باید همه تحریم‌ها لغو شود بعد گفتند روز اجرای توافق و اینجا یک زاویه ایجاد شد، معاون وزارت خارجه در مصاحبه خبر ویژه چند شب قبل گفت در روز توافق آمریکا اعلام خواهد کرد که تحریم‌ها را لغو می‌کند در صورتی که روز توافق روز لغو است. ضامن اجرای این لغو چیست؟ نکته دوم اینکه وی در مصاحبه گفته بازه زمانی لغو تحریم‌ها در توافق گنجانده می‌شود، مگر این بازه زمانی دارد؟ اینکه خلاف منویات رهبری است. این حرف‌ها با فکت شیت آمریکا یکی است و زاویه با موضع رهبری است.»

بیشتر بخوانید: خامنه‌ای: با وقاحت ما را تهدید نظامی می‌کنند

بناست که دور بعدی مذاکرات هسته‌ای از روز سه‌شنبه، ۲۲ اردیبهشت، در وین آغاز شود. این دور تازه از مذاکرات هسته‌ای در سطح معاونان وزرای خارجه ایران و کشورهای گروه ۱+۵ و اتحادیه اروپا و کارشناسان طرفین برگزار خواهد شد.

Share