Share

مأموران انتظامی با همکاری مسئولان وزارت ارشاد اسلامی به غرفه انتشارات حیان و اباصالح، متعلق به مهدی خزعلی حمله کردند. مهدی خزعلی در پی این رویداد به بیمارستان منتقل شد.

مهدی خزعلی در سال‌های اخیر چندین بار بازداشت شده است.

مهدی خزعلی در سال‌های اخیر چندین بار بازداشت شده است.

به‌گزارش سحام‌نیوز، این حمله ظهر روز جمعه ۱۸ اردیبهشت رخ داد و مأموران انتظامی غرفه مهدی خزعلی را تعطیل و آن را به انتشارات دیگری واگذار کردند.

این گزارش به‌نقل از یک منبع آگاه نوشته است مهدی خزعلی در برابر این هجوم مقاومت کرد اما به‌ دلیل مشکلات قلبی و هیجان ناشی از این درگیری توسط مأموران به بیمارستان «امام خمینی» تهران منتقل شد.

محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در این‌باره به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت انتشارات حیان شرایط برخورداری از یک غرفه ۹ متری را نداشته و با توجه به محدودیت فضا، تقاضاهای ناشران و اعتراض‌های مطرح شده موضوع طی نامه‌ای به مهدی خزعلی اعلام شد و در پی آن غرفه حیان تعطیل و از فعالیت آن جلوگیری شد.

پیش از این نیز وزارت ارشاد اسلامی از اختصاص غرفه به مهدی خزعلی جلوگیری کرده بود که با پافشاری او و تهدید به اعتصاب غذای خشک در شبستان مصلی تهران، محل برگزاری نمایشگاه کتاب، در چند روز گذشته غرفه انتشارات حیان و اباصالح دایر شده بود.

خزعلی نزدیک به یک هفته پیش در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، او را متهم کرد که «تسلیم جناح حاکم» است. خزعلی از روحانی خواست تا استعفا دهد و «امید مردم را ناامید نکند.»

بیشتر بخوانید: مهدی خزعلی خطاب به روحانی: استعفا دهید و مردم را ناامید نکنید

مهدی خزعلی که در سال‌های اخیر چندین بار بازداشت شده، فرزند آیت‌الله خزعلی از چهره‌های محافظه‌کار ایران است. آیت‌الله خزعلی پس از رویدادهای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ طی بیانیه‌ای از او اعلام برائت کرد.

بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۶ اردیبهشت آغاز شده و تا ۲۴ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

Share