Share

جنگجویان حوثی با انتشار بیانیه‌ای هر نوع توافق با گروه ائتلاف را برای کاستن از درد و رنج مردم یمن مثبت ارزیابی کردند.

Yemen

حمله هوایی عربستان به یمن/ عکس از آرشیو

آنها در این بیانیه که یکشنبه ۱۰مه/ ۲۰ اردیبهشت منتشر شد، خواستار رسیدگی بیشتر و کمک‌های بشر دوستانه به مردم یمن شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بنابر این بیانیه شورشیان حوثی اعلام کرده‌اند که زیر چتر سازمان ملل متحد با گروه ائتلاف به رهبری عربستان مذاکره ‌می‌کنند.

عربستان پیش‌تر اعلام کرده بود که در صورت پذیرش آتش‌بس از سوی حوثی‌ها، این آتش‌بس از دو روز دیگر، سه‌شنبه به مدت پنج روز آغاز خواهد شد.

صنعا، پایتخت یمن بر اثر حملات شنبه شب نیروهای ائتلاف به مواضع حوثی‌ها در این شهر، با توده‌ای از مه احاطه شده است. این حملات به تلافی حمله سه روز پیش حوثی‌ها به مرز عربستان صورت گرفت.

حمله به اقامتگاه علی عبدالله صالح

در خبری دیگر شاهدان عینی می‌گویند جنگنده‌های هوایی گروه ائتلاف به رهبری عربستان محل سکونت علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن را در صنعا پایتخت این کشور بمباران کردند. همزمان با این حملات، متحدان نظامی‌ حوثی‌ها آتش‌بس پیشنهادی عربستان را پذیرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن سه بمب در اوایل روز یکشنبه ۱۰ مه /۲۰اردیبهشت به خانه ریاست جمهوری سابق یمن در صنعا اصابت کرد. این خبرگزاری به نقل از شاهدان عینی گفت که اوضاع جسمی صالح و خانواده‌اش «خوب» است. بنابر این گزارش خانواده علی عبدالله صالح در زمان حمله در اقامتگاه خود نبودند.

صالح در سال ۲۰۱۲ پس از یکسال تظاهرات گسترده مردم یمن علیه حکومت او، پس از۳۰ سال سرنگون شد. اکنون بسیاری از کشورها او را به حمایت از جنگجویان حوثی متهم می کنند.

صالح در چند هفته اخیر با بالا گرفتن درگیری‌ها در یمن از بسیاری کشورهای عرب درخواست پناهندگی کرد.

Share