Share

آتنا دائمی، فعال حقوق کودکان در ایران از سوی شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به هفت سال حبس محکوم شد.

آتنا دائمی، فعال حقوق کودکان در ایران به هفت سال حبس محکوم شد.

آتنا دائمی، فعال حقوق کودکان در ایران به هفت سال حبس محکوم شد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این فعال مدنی با اتهامات «تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی، توهین به مقدسات، توهین به رهبری و اختفای ادله جرم» ٢٣ اسفند ١٣٩٣ در دادگاه محاکمه شد.

این گزارش می‌افزاید شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه در جلسه دادگاه، «اجازه دفاع وکیل و شخص وی را نداده» و در نهایت آتنا دائمی را به هفت سال زندان محکوم کرد و این حکم ۲۲ اریبهشت به وی ابلاغ شد.

به گفته نزدیکان این فعال حقوق کودکان، دادگاه در این پرونده شهادت فردی را علیه او پذیرفته که خود از متهمان این پرونده بوده و برای آزادی از زندان، اقدام به شهادت دروغ علیه آتنا دائمی کرده است.

یکی از دوستان آتنا دائمی به گزارشگر هرانا گفت: «فعالیت‌های آتنا کاملاً مدنی بوده مثل شرکت در تجمع مخالفت با اعدام، تجمع حمایت از کوبانی، اعتراض به اعدام ریحانه جباری، مخالفت با حجاب اجباری و اعدام و درباره توهین به مقدسات هم این اتهام کلاً بی‌اساس بوده و آتنا حتی در یک پیام خصوصی هم توهینی نکرده است.»

آتنا دائمی ۲۶ ساله، شاغل در باشگاه ورزشی انقلاب، در روز ۲۹ مهر ۹۳ از سوی مأموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و پس از مدت‌ها انفرادی و بازجویی، راهی بند زنان زندان اوین شد.

Share