Share

مصطفى تاج‌زاده، معاون سابق وزارت کشور در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، باوجود پایان محکومیت شش ساله حبس خود، به دلیل اجراى حکم یک سال حبس دیگرش از زندان آزاد نشد.

Mostafa-Tajzadeh

این در حالی است که به گزارش خبرگزارى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، از روز دوشنبه ٢٨ فروردین ۹۳، حکم حبس شش ساله این زندانى سیاسى به پایان رسیده است.

فخرالسادات محتشمی‌پور، همسر این زندانی سیاسی در این‌باره  در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است که همسرش با پایان یافتن شش سال حکم خود در شرایط حصر انفرادی و تنهایی در بند، باید همین شرایط غیرقانونی را یک سال دیگر نیز تحمل کند.

تاج‌زاده در ایام حبس شش سال خود به دلیل نامه‌نگارى‌هاى انتقادى به رهبر ایران از درون زندان، با شکایت سپاه پاسداران، به تبلیغ علیه نظام متهم شد و با عدم حضور در دادگاهى که آن را غیرعلنى و غیرقانونى خواند، توسط شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه به یک سال حبس دیگر محکوم شد.

بیشتر بخوانید: مصطفی تاج‌زاده در دادگاه غیابی به حبس محکوم شد

مصطفی تاج‌زاده، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت ایران اسلامی، پس از انتخابات بحث‌انگیز سال ۸۸ به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام، بازداشت و  از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به شش سال حبس محکوم شد. پس از تأیید این حکم در دادگاه تجدیدنظر، این زندانی سیاسی تمام مدت حبس خود را در شرایطی جدا از دیگر زندانیان سیاسی در سلول‌های انفرادی زندان اوین سپری کرده است.

در همین زمینه: در دادگاه غیرعلنی شرکت نمی‌کنم

Share