Share

ارتش عراق می‌گوید در ساعات نخستین روز پنج‌شنبه ۲۱ ماه مه / ۳۱ اردیبهشت سومین حمله نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) به شرق رمادی را دفع کرده است.

سقوط رمادی ضربه سختی به نیروهای دولتی عراق، هم‌پیمانان غربی و ایرانی آن‌ها از زمان تصرف موصل در تابستان گذشته تاکنون بود.

سقوط رمادی ضربه سختی به نیروهای دولتی عراق، هم‌پیمانان غربی و ایرانی آن‌ها از زمان تصرف موصل در تابستان گذشته تاکنون بود.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، در خط مرزی جدید واقع در حصیبه الشرقیه شلیک‌های شدید سلاح‌های خودکار رد و بدل شده است.  حصیبه الشرقیه مکانی است که نیروهای دولتی عراق در آن خندق درست کرده‌اند تا مانع از پیشروی داعش به سوی فلوجه شوند. فلوجه از یک سال پیش در دست نیروهای داعش است.

خالد فهدوی، یکی از فرماندهان پلیس عراق گفت: «داعش ناامیدانه تلاش کرد تا خطوط دفاعی ما را بشکند اما موفق نشد.»

او افزود: «ما شوک [از دست دادن رمادی] را از سر گذراندیم و اکنون نیروهای تقویتی به خط مقدم پیوسته‌اند. آن‌ها (داعشی‌ها) شب گذشته سعی کردند از خطوط دفاعی ما عبور کنند اما هلی‌کوپترهای ما منتظر آن‌ها هستند.»

سقوط رمادی ضربه سختی به نیروهای دولتی عراق، هم‌پیمانان غربی و ایرانی آن‌ها از زمان تصرف موصل در تابستان گذشته تاکنون بود.

هدف بعدی داعش فتح حبانیه، یکی از آخرین سنگرهای نیروهای دولتی در استان انبار است. حبانیه در روزهای اخیر تبدیل به محوری از نیروهای امنیتی عراق و شبه‌نظامیان شیعه شده که در روزهای آینده قرار است برای آزادسازی رمادی دست به حمله بزنند.

مسئولان عراقی معتقدند داعش پیش از حمله به آخرین مناطقِ نیروهای دولتی در دره فرات، به دنبال گسترش قلمرو خود در استان انبار است تا به سمت مرز با اردن و عربستان سعودی پیشروی کند.

Share