Share

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، صبح روز پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت، با پایان یافتن دوران محکومیت‌اش، از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد و بلافاصله به شهرستان گناباد تبعید شد.

احمد زیدآبادی پس از آزادی از زندان رجایی‌شهر کرج

احمد زیدآبادی پس از آزادی از زندان رجایی‌شهر کرج

به‌گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،هزینه اجرای حکم تبعید و انتقال احمد زیدآبادی به شهر گناباد از جمله هزینه وسیله نقلیه و مأمور همراه نیز از زیدآبادی گرفته شده است.

شهرستان گناباد در استان خراسان رضوی قرار دارد. احمد زیدآبادی بر اساس این حکم، باید هر روز خود را به فرمانداری گناباد معرفی کند.

احمد زیدآبادی، دبیرکل سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) در خردادماه ۱۳۸۸ دستگیر و پس از گذراندن چند ماه انفرادی، در آذرماه سال ۱۳۸۹ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی، به تحمل شش سال زندان، پنج سال تبعید به گناباد و محرومیت دائمی هر گونه فعالیت سیاسی و شرکت در احزاب و هواداری و مصاحبه و سخنرانی و تحلیل حوادث، به صورت کتبی یا شفاهی محکوم شد.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران به‌نقل از یک منبع آگاه به پرونده احمد زیدآبادی نوشته است طبق حکم دادستانی تهران، پنج سال تبعید زیدآبادی به دو سال تبدیل شده است با این حال این حکم جدید به زندانی یا وکیلش نشان داده نشده است.

زیدآبادی همچنین عضو هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نیز بود و در دوران حبس خود از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر تبعید شده بود و بیشتر سال‌های حبس خود را در زندان رجایی‌شهر کرج سپری کرد.

Share