Share

پلیس مالزی اعلام کرد که چند گور جمعی که در آن صدها نفر دفن شده‌اند را کشف کرده است. احمد زاهد حمیدی، وزیر کشور مالزی گفت از شنیدن این خبر شوکه شده است.

مسلمانان روهینگیا اقلیتی هستند که در بخش بودایی‌نشین میانمار زندگی می‌کنند و مورد تبعیض‌های مختلف قرار می‌گیرند

مسلمانان روهینگیا اقلیتی هستند که در بخش بودایی‌نشین میانمار زندگی می‌کنند و مورد تبعیض‌های مختلف قرار می‌گیرند

به‌گزارش رویترز، پلیس مالزی یک گور جمعی پیدا کرد که احتمالاً تعدادی از اقلیت مسلمان روهینگیا از کشور میانمار (برمه) هستند. نیروهای پلیس در محل حضور دارند و به بازرسی‌ها ادامه می‌دهند.

به‌گفته پلیس همچنین دست‌کم ۳۰ گور جمعی دیگر که در آن‌ها صدها جنازه قرار دارند در مرز تایلند کشف شده است. هنوز تعداد دقیق افراد کشته‌شده اعلام نشده است.

در اواخر ماه آوریل گذشته نیز یک گور جمعی در جنوب تایلند کشف شد.

بنا به گفته سازمان ملل، مسلمانان روهینگیا اقلیتی هستند که در بخش بودایی‌نشین میانمار زندگی می‌کنند. آن‌ها مورد تبعیض‌های مختلف قرار می گیرند و هیچ کشوری نیز حاضر نیست مسلمانان روهینگیا را بپذیرد. این اقلیت در حالی که به‌عنوان مردم بی‌سرزمین شناخته می‌شوند از بسیاری از حقوق انسانی محروم هستند.

زندگی روهینگیاها دهه‌هاست که در وضعیت اسفباری قرار دارد. حدود یک ماه است که چندین قایق حامل سه هزار نفر، از جمله روهینگیاها، در سواحل اندونزی و مالزی مانده‌اند و هیچ کشوری آن‌ها را نمی‌پذیرد. این در حالی است که قاچاقچیان انسان به تعدادی از آن‌ها مسیرهای اشتباهی را نشان می‌دهند و این افراد در جنگل‌های مالزی به گروگان گرفته می‌شوند تا از بستگان آن‌ها برای آزادی‌شان پول دریافت شود.

Share