Share

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش از خطر «نیروهای تروریستی و تکفیری» در نزدیکی مرزهای ایران سخن گفت و خواهان تقویت نیروهای زمینی ارتش و سپاه پاسداران شد.

امیر احمدرضا پوردستان از مجلس خواست نگاه «ویژه‌تری» به نیروی زمینی ارتش داشته باشد.

امیر احمدرضا پوردستان از مجلس خواست نگاه «ویژه‌تری» به نیروی زمینی ارتش داشته باشد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان روز یکشنبه ۳ خردادماه در سخنانی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در مجلس ایران گفت: «نیروهای تروریستی و تکفیری در نزدیکی مرزهای ما هستند.»

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: «در سال گذشته همین موقع بود که ستاد کل نیروهای مسلح به ما ابلاغ کرد که تروریست‌ها در جلولا و سعدیه هستند و گام بعدی آن‌ها خانقین بود که می‌خواستند به کشور ما بیایند.»

پوردستان گفت: «این گروهک‌های داعش در استان‌های مرزی ما فضاسازی کرده بودند و زاغه مهمات و نیرو پیش‌بینی و آماده کرده بودند تا در زمان ورودشان با ترور، انفجار، آشوب کنند که توسط سربازان گمنام کشورمان خنثی شد.»

خردادماه سال گذشته گزارش‌هایی مبنی بر نزدیکی شبه‌نظامیان داعش تا ۵۰ کیلومتری مرز سومار و پشت دیوارهای مرزی ایران منتشر شده بود و حتی گفته می‌شد با تصرف شهرهای جلولا و سعدیه توسط داعش، گروهی از اهالی مقدادیه، سعدیه و جلولا، به سمت مرز خانقین – خسروی در استان کرمانشاه حرکت کرده‌اند.

در پی آن نیروهای نظامی ایران در مرزهای غربی مستقر شدند که در پاییز سال گذشته اعلام شد نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی شبه‌نظامیان شیعه و کُرد دو شهر جلولا و سعدیه را بازپس گرفته‌اند.

ایرج مسجدی، مشاور عالی قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران ایران، بهمن‌ماه سال گذشته گفت که یکی از اهداف «دولت اسلامی» (داعش) «رسیدن به تهران» بوده اما سپاه قدس و ارتش عراق آن‌ها را «زمین‌گیر» کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز روز یکشنبه در مجلس گفت: «ما در کمتر از سه روز پنج تیپ رزمی را برای مقابله با آن‌ها سازمان‌دهی کردیم و نیروهای پیاده و بالگرد شناسایی ما تا ۴۰ کیلومتر به داخل خاک عراق رفتند و توپخانه‌هایمان را ثبت تیر کردیم.»

پوردستان با بیان این‌که «امروز جای پای داعش را در افغانستان و پاکستان می‌بینیم و آن‌ها خودشان را آماده می‌کنند»، افزود: «لذا نیروهای زمینی ارتش و سپاه باید تقویت شوند تا بتوانیم تانک بخریم، سامانه‌هایمان را متحول‌سازی کنیم و بالگردهایمان اورهال شوند. امروز نبرد، نبرد نیروهای زمینی است.»

او از مجلس خواست به‌رغم این‌که در بودجه امسال «نگاه خوبی» به نیروی زمینی داشته اما این نگاه «ویژه‌تر» شود.

Share