Share

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که «هسته‌های داعش در ایران یکی پس از دیگری شناسایی و منهدم شدند.»

SeyedMahmood_Alavi
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر اطلاعات این خبر را در سخنرانی پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران، هشتم خرداد، اعلام کرد اما جزئیات بیشتری در این باره ارائه نداد.

وزیر اطلاعات ایران با اشاره به اقدامات داعش در ایران گفت: «هسته‌ها و تیم‌های مرتبط با داعش یکی بعد از دیگری کشف شدند. امکانات آنان ضبط و نفراتشان زیر ضربه قرار گرفت.»

او افزود: «با تمام مساعدتی که از طرف سرویس‌های دشمن می‌شود که یک گوشه از خاک ایران را به ناامنی بکشانند تا به امروز موفق نشده‌اند و این یک امر تصادفی نیست.»

علوی در سخنان خود با اشاره به «عملیات‌ گروه‌های تروریستی علیه ایران»، گفت: «در روز قدس سال گذشته توطئه عملیات انتحاری در راهپیمایی روز قدس در شیراز و زاهدان کشف شد و نفرات آن دستگیر و برخی دیگر به هلاکت رسیدند.»

بیشتر بخوانید: قهرمان شمشیربازی ایران در سیستان و بلوچستان ربوده شد

او همچنین به حادثه گروگانگیری حامد صداقتی، قهرمان شمشیر بازی ایران در اردیبهشت ۱۳۹۳ اشاره کرد و گفت عاملان این اقدام شناسایی و شمشیرباز نامبرده آزاد شد و در «تخلیه اطلاعاتی» مشخص شد که این گروه برنامه چندین عملیات انفجاری در مشهد را داشته‌اند که به گفته او تمام تجهیزات آن‌ها ضبط شد.

در همین زمینه: وزارت اطلاعات ایران آزادی قهرمان تیم ملی شمشیربازی را تأیید کرد

علوی همچنین با اشاره به ترور عضو مجلس خبرگان در کردستان گفت تیمی که عامل این ترور بود و همچنین برنامه یک سرقت مسلحانه در تهران و انفجار بمب در شهر قم را داشت نیز «شناسایی و منهدم» شد.

اشاره وزیر اطلاعات ایران به ترور ماموستا ملامحمد شیخ‌الاسلام، نماینده کردستان در مجلس خبرگان است که در شهریورماه ۱۳۸۸ رخ داد.

به گفته وزیر اطلاعات ایران همچنین «عناصر تکفیری که قصد مسموم کردن غذای یکی از هیأت‌های بزرگ تهران را داشتند نیز شناسایی و منهدم شدند.»

در همین زمینه: ایران می‌گوید یک «تیم تروریستی» را در سیستان و بلوچستان منهدم کرده است

محمود علوی بخش عمده‌ای از سخنان خود را به عملیات‌ نیروهای اطلاعاتی ایران در استان سیستان و بلوچستان اختصاص داد.

او ضمن اشاره به کشته شدن هشام عزیزی، فرمانده گروه انصارالفرقان به دست نیروهای این وزارتخانه گفت: «نفرات آن‌ها در استان‌های مختلف کشور شناسایی شدند و همه آن‌ها زیر ضربه قرار گرفتند.»

وزیر اطلاعات همچنین از شناسایی و  انهدام گروهی که چندین معلم و چندین بسیجی را در بلوچستان کشته بود خبر داد و گفت از این گروه ۳۵۰ کیلوگرم مواد منفجره کشف و ضبط شده است.

در همین زمینه: نیروهای امنیتی ایران: ۱۵ تن از افراد یک گروه تکفیری کشته و دستگیر شده‌اند

در سال‌های اخیر مناطق جنوب شرقی ایران که استان سیستان و بلوچستان در آن قرار دارد، شاهد رویدادهای خشونت‌باری بوده و مسئولیت برخی از ترورها، انفجار‌ها و عملیات نظامی را گروه‌هایی چون جندالله و جیش‌العدل به عهده گرفته‌اند.

به‌رغم آن‌که مقامات امنیتی ایران بارها از عملیات موفقیت‌آمیز در سیستان و بلوچستان خبر داده‌اند اما این استان همچنان شاهد خشونت‌ها و ترورهای پی‌درپی است.

 

Share