Share

سقوط یک اتوبوس حامل گردشگران عراقی در جاده کرج – چالوس و در منطقه سیاه‌بیشه باعث کشته‌شدن ۲۵ تن، ناپدیدشدن دو نفر و زخمی شدن دست‌کم ۱۳ تن دیگر شد.

BUS

به گزارش خبرگزاری مهر، آرش رحمتی، معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز از وخامت حال مجروحان این سانحه رانندگی خبر داده و گفته که احتمال افزایش آمار کشته‌شدگان این حادثه وجود دارد.

مقام‌های امدادی می‌گویند که جست‌وجو برای یافتن ناپدیدشدگان این سانحه رانندگی همچنان ادامه دارد. مجروحان نیز به بیمارستان‌های چالوس و نوشهر منتقل شده‌اند. همچنین اجساد کشته‌شدگان نیز به سردخانه بیمارستانی در چالوس منتقل شده است.

علی‌اصغر احمدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران علت سقوط این اتوبوس به دره را «نقص فنی در سیستم ترمز» اعلام کرده است.

احمدی افزود این گردشگران عراقی از شهر نجف به شهر مشهد رفته بودند و قصد داشتند پس از سفر به شمال ایران و سپس شهر قم، به نجف برگردند.

پلیس راهور نیروی انتظامی ایران نیز اعلام کرده که اتوبوس در سه پیچ قبل از محل حادثه دچار نقص فنی از ناحیه سیستم ترمز شده، به‌طوری که راننده در محل مذکور خودرو را متوقف کرده ولی پس از مدتی، اتوبوس خاموش به حرکت در آمده و در محل حادثه با یک دستگاه وانت مزدا برخورد کرده و در مسیر حرکت پس از برخورد با دیواره کوه به عمق ۲۵۰ متری دره سقوط کرده است.

به گفته پلیس راهور، در حال حاضر امکان خارج کردن اتوبوس از دره وجود ندارد.

حدود یک ماه پیش نیز در حادثه مشابهی، یک اتوبوس در جاده سوادکوه به دره سقوط کرده بود که این حادثه نیز باعث کشته‌شدن ۱۲ نفر شد.

تصادف جاده‌ای و شهری یکی از سه دلیل عمده مرگ‌ومیر در ایران است.

سال گذشته بیش از ۱۸ هزار نفر در ایران بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

Share