Share

عظیم دارایی‌فاضلی، عضو انجمن روان‌شناسان ایران می‌گوید که بیش از ۹۰ درصد از ایرانیان شبکه‌های ماهواره‌ای را تماشا می‌کنند.

mahvareh-satellite

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دارایی‌فاضلی افزوده نه تنها خانواده‌های غیرمذهبی بلکه حتی خانواده‌های مذهبی هم از ماهواره استفاده می‌کنند.

به گفته او، آمریکا در خانه هر ایرانی «لشکر و نیرو» دارد.

این عضو انجمن روان‌شناسان می‌گوید: «ماهواره در سطح مهدکودک‌ها برنامه دارد ما اگر بخواهیم کیفی برای بچه‌مان بخریم شخصیت ایرانی نمی‌خریم چون بچه قبول نمی‌کند چون آن‌ها روی افکار مردم از کودکی تا بزرگسالی کار کرده‌اند.»

استفاده از تجهیزات دریافت شبکه‌های ماهواره‌ای در ایران ممنوع است و «جرم» قلمداد می‌شود اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که مردم به این قانون بی‌اعتنا هستند.

به گفته این عضو انجمن روان‌شناسان، تمایل مردم ایران به تماشای سریال‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای به دلیل ضعف تولیدات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

دارایی‌فاضلی افزوده که سریال‌های ماهواره‌ای باعث شده که زن و مرد «علنا به یکدیگر خیانت کنند.»

مصطفی اقلیما رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی ایران دی‌ماه سال گذشته خبر داده بود که ۹۰ درصد مردان در ایران به همسران خود خیانت می‌کنند.

این آمار تازه در حالی اعلام شد که پیشتر گفته می‌شد ۷۰ درصد از مردان ایرانی، دست‌کم یک بار به همسر خود خیانت کرده‌اند.

به گفته اقلیما، خیانت‌هایی هم که زنان ایرانی انجام می‌دهند، عمدتاً «تلافی‌جویانه» است و در مواقعی صورت می‌گیرد که مرد به همسر خود خیانت کرده است.

Share