Share

دست‌کم ۱۷ تن از یاران و وزیران دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران چند ماه مانده به انتخابات مجلس گروه «جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی» (یکتا) را تشکیل داده‌اند.

دست‌کم ۱۷ تن از یاران و وزیران دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران گروه «یکتا» را تشکیل داده‌اند.

دست‌کم ۱۷ تن از یاران و وزیران دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران گروه «یکتا» را تشکیل داده‌اند.

به گزارش روزنامه شرق، محمد نجار، وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد رئیس این گروه است و «محمدحسن طریقت‌منفرد وزیر پیشین بهداشت، فریدون عباسی رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی، مسعود زریبافان رئیس پیشین بنیاد شهید، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر پیشین آموزش و پرورش، کامران دانشجو وزیر پیشین علوم، کامران باقری‌لنکرانی وزیر پیشین بهداشت، پرویز فتاح وزیر پیشین نیرو و حسین صفارهرندی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی» از جمله اعضای گروه یکتا هستند.

به‌گفته عبدالرضا داوری، مدیرمسئول سابق روزنامه شهروند و از مدافعان نزدیک احمدی‌نژاد، تأسیس این گروه به احمدی‌نژاد و نزدیکان او ارتباطی ندارد. داوری می‌گوید تأسیس این گروه، «ابتکاری است که از طرف وزیران و معاون رئیس‌جمهور دولت قبل صورت گرفته  است.»

روزنامه شرق می‌نویسد محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌ جمهوری از امکانات دولت برای اهداف سیاسی خود استفاده می‌کرد اما اکنون که دستش از آن امکانات کوتاه است، فعالیت‌های خود را با سفرهای استانی آغاز کرده و احتمالاً در آینده نقش پررنگ‌تری بازی خواهد کرد.

حدود یک ماه پیش عوض حیدرپور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته بود که محمود احمدی‌نژاد فعالیت‌های انتخاباتی خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابات مجلس آغاز کرده و ۴۷ تن از یارانش او را در این فعالیت‌های انتخاباتی همراهی می‌کنند.

دهمین دوره انتخابات مجلس ایران هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

Share