Share

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اعلام کرد که برخی از اخلالگران مراسم درگذشت آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران، بازداشت شده‌اند.

در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی در حالی‌که حسن روحانی سخنرانی می‌کرد مخالفان و موافقان دولت در پاسخ به هم شعار می‌دادند.

در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی در حالی‌که حسن روحانی سخنرانی می‌کرد مخالفان و موافقان دولت در پاسخ به هم شعار می‌دادند.

کوثری امروز، دوشنبه ۱۸ خردادماه به خبرگزاری تسنیم گفت: «برخی از این افراد به‌صورت سازمان‌یافته قصد داشتند به‌اسم افراد حزب‌اللهی مراسم را به‌هم بزنند.»

در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی در حالی‌که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران سخنرانی می‌کرد گروهی از مخالفان مذاکرات هسته‌ای شعارهایی سر دادند و در مقابل طرفداران دولت نیز با شعارهایی به آن‌ها پاسخ گفتند.

بیشتر بخوانید: واکنش‌ها به شعارهای «دلواپسان» در سخنرانی روحانی

همچنین پس از این ماجرا تعدادی از مخالفان دولت قصد داشتند با سر دادن شعارهایی سخنرانی حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی را نیز به‌هم بزنند.

اسماعیل کوثری گفت این افراد قصد داشتند حزب‌الله را «بدنام» کنند و به همین دلیل باید با آن‌ها برخورد شود.

این در حالی است که غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری روز دوشنبه خود از این دستگیری‌ها اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: «هنوز [در این رابطه] پرونده‌ای به دادسرا ارسال نشده است.»

اژه‌ای افزود: «اخلال در نظام اجتماعی و اجتماعات در قانون آمده است و نیروی انتظامی می‌تواند بر اساس قانون وارد شود، اما تمام مسأله با قوه قضائیه نیست و وزارت کشور و دولت و نیروی انتظامی هم می‌توانند وارد شوند، اما این‌که بگویید ما شدیدتر از قانون وارد شویم، امکان ندارد.»

این اقدامات واکنش‌هایی را میان جناح‌های مختلف حکومت ایران برانگیخت. طرفداران دولت آن‌ها را محکوم کردند در حالی‌که مخالفان، چنین حرکاتی را نشانگر «حرکت انقلابی مردم» دانستند.

Share