Share

دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در نامه‌ای خطاب به مردم از بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی‌اش در دوران ریاست جمهور انتقاد کرد و گفت او «پاکدست» است.

Hamid-Baghaei

به گزارش وب‌سایت “دولت بهار” در این اطلاعیه حمید بقایی فردی «مؤمن، انقلابی و کاملاً پاکدست» معرفی شده و گفته شده «فرصت طلبان با استفاده از شرایط، انواع اتهامات کذب را نثار کسی می‌کنند که در حبس است و امکان پاسخگویی و دفاع از خود را ندارد در حالی که مستند به مبانی حقوقی و اخلاقی در فرایند اطلاع‌رسانی، باید عکس آن عمل شود.»

بنا به‌گفته غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، حمید بقایی روز دوشنبه ۱۸ خرداد توسط بازپرس پرونده‌اش احضار و بازداشت شد.

محسنی ‌اژه‌ای جزئیات بیشتری از این پرونده و اتهام معاون اجرایی احمدی‌نژاد ارائه نکرد و گفت اتهامات او «هم‌اکنون قابل گفتن نیست».

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت نیز فردای روز بازداشت بقایی گفت قوه قضائیه باید اتهامات او را اعلام کند.

دفتر احمدی‌نژاد بازداشت حمید بقایی را به‌دور از ضوابط و مبانی حقوقی عنوان کرده و مسئولیت حفظ سلامت و فراهم آوردن فرصت مناسب برای استفاده او از «تمامی حقوق قانونی و شهروندی خود» را بر عهده مسئولان مربوطه دانسته است.

در این اطلاعیه گفته شده که احمدی‌نژاد «به‌طور قاطع از پاکی، پاکدستی و حقانیت» حمید بقایی «تا آخر دفاع خواهد کرد.»

حمید بقایی در هشت سال ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد ابتدا رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین دبیری عالی شورای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بود و سپس به معاونت امور اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرستی نهاد ریاست جمهوری منصوب شد.

بیشتر بخوانید:

حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی‌نژاد بازداشت شد

سکوت قوه قضائیه درباره علت بازداشت حمید بقایی

Share