Share

در پی ردیایی یک بدافزار جاسوسی‌ در محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در وین، اکنون شماری از خبرگزاری‌های داخلی از احتمال تغییر محل مذاکرات خبر داده‌اند.

nuclear negotiations Iran12

خبرگزاری صدا و سیمای ایران به نقل از یک مقام آگاه در مذاکرات هسته‌ای، نوشت: «با توجه به اهمیت و حساسیت روزافزون مذاکرات و نزدیک شدن به زمان ضرب الاجل تعیین شده، مذاکره کنندگان تغییر محل مذاکرات از وین اتریش به شهر یا حتی کشوری دیگر را پیگیری می‌کنند.»

این خبر در شماری از خبرگزاری‌های ایران از جمله فارس، تسنیم و خبرگزاری کار ایران(ایلنا) بازتاب یافته است. انتشار این گزارش در شرایطی صورت می‌گیرد که  با توجه به زمان کوتاهی که به ضرب‌الاجل پایان مذاکرات مانده، گفت‌وگوهای هسته‌ای در وین از سر گرفته شده است.

بنابر این گزارش، ایران پیشتر در نامه‌هایی جداگانه به وزارت خارجه اتریش و سوئیس از این کشورها خواسته بود که تدابیر امنیتی بیشتری را در نظر بگیرند.

بدافزار جاسوسی‌ای که گفته می‌شود سازنده آن اسرائیل است در سه هتل لوکس اروپایی که محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ بوده‌اند، ردیابی شده است.

پژوهشگران شرکت امنیت سایبری کاسپرسکی، ویروسی را شناسایی کرده‌اند که ساختار آن شبیه بدافزار «دوکو»ست که طراحی آن منتسب به اسرائیل است. آنها این بدافزار جدید را «دوکو-۲» نام‌گذاری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: وزارت دفاع اسرائیل: از مذاکرات هسته‌ای ایران جاسوسی نکردیم

Share