Share

گروه ناظران بحران اوکراین هشدار دادند که شرایط آتش‌بس در شرق اوکراین از سوی هر دو طرف درگیر نادیده گرفته می‌شود و درگیری بین طرفین رو به افزایش است.

Ukrain

به گفته این منابع درگیری به مناطق مسکونی کشیده شده است. یک عضو ناظر سازمان همکاری و امنیت اروپا (OSZE) هشدار داد موقعیت «بطور آشکار رو به وخامت» است.

خبرگزاری آلمان به نقل از سازمان امنیت و همکاری اروپا گزارش داد که گروه‌های درگیر در شرق اوکراین در مناطق زیادی در حال نبرد با یکدیگر هستند. آلکساندر هوگ، نایب رئیس ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSZE) در اوکراین گفت مناطقی که بدلیل درگیری در آتش می‌سوزند رو به افزایش است و درگیری بین استقلال طلبان طرفدار روسیه و نیروهای ارتش اوکراین در مناطق مسکونی که شهروندان عادی آنجا زندگی می کنند رو به فزونی است.

به گفته هاگ، طرفین درگیر مناطق زیادی را مین‌گذاری کرده‌اند و معاهده مینسک که در ماه فوریه سال جاری به توافق طرفین رسید را نادیده می‌گیرند. دو طرف به جای آنکه از تعداد توپ‌هایشان کم کنند، توپ‌های سنگین بیشتری را به مناطق درگیری می‌آورند.

براساس آمار سازمان ملل، از آوریل سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۶۴۰۰ نفر در مناطق دونسک و لوهانسک کشته شده‌اند. در حال حاضر سازمان امنیت و همکاری اروپا حدود ۳۷۰ ناظر غیر مسلح در مناطق بحرانی شرق اوکراین مستقر کرده است.

Share