Share

در جریان یک تجمع اعتراضی کارگری در زرند استان کرمان، محمدعلی میرزایی، نماینده کارگران معترض در پی شلیک گاز اشک‌آور مأموران انتظامی، با تریلر حامل زغال برخورد کرد و کشته شد.

madanjoo

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) صبح امروز، سه‌شنبه ۲۶ خردادماه در حالی‌که ۶۰ نفر از کارگران شرکت معدنجو زرند در اعتراض به سه ماه بلاتکلیفی پس از تعطیلی معدن و بیکاری بیش از ۳۵۰ کارگر، با تجمع در ابتدای جاده پابدانا، اقدام به بستن جاده کرده بودند، حادثه مرگ محمدعلی میرزایی رخ داد.

شاهدان عینی گفته‌اند مأموران انتظامی با شلیک گاز اشک‌آور قصد داشتند کارگران را پراکنده کنند که در همین هنگام محمدعلی میرزایی در حالی‌که از ناحیه چشم آسیب دیده بود و دید خوبی نداشت، ناگهان با تریلر حامل زغال که قصد عبور از بین تجمع‌کنندگان را داشت برخورد کرد و کشته شد.

نهادهای رسمی هنوز این ماجرا را تأیید نکرده‌اند اما در فرمانداری زرند جلسه ویژه‌ای در این‌باره تشکیل شده است. فرمانداری زرند ابتدا چنین خبری را تکذیب کرده بود.

پس از این رویداد که ساعت هفت صبح رخ داد تجمع کارگران معترض تا ظهر سه‌شنبه ادامه یافت و با حضور نماینده دادگستری و وعده او مبنی بر رسیدگی به وضعیت کارگران ظرف ۱۵ روز آینده، این تجمع پایان یافت.

کارگران شرکت معدنجو بارها از مسئولان خواسته بودند تا اقدامی در مورد بازگشایی معدن انجام دهند. آن‌ها سه ماه به مسئولان شرکت فرصت دادند تا تکلیف کارگران را مشخص کنند اما با گذشت سه ماه کارگران همچنان تحت پوشش بیمه بیکاری قرار نگرفته‌اند و به آن‌ها گفته می‌شود چون قراردادشان پایان یافته بیمه بیکاری ندارند.

Share