Share

حسین رفیعی، عضو شورای فعالان ملی مذهبی صبح سه‌شنبه ۲۶ خرداد توسط مأموران پلیس در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او گفته که در زندان اعتصاب غذا خواهد کرد.

حسین رفیعی سه‌شنبه ۲۶ خرداد توسط مأموران پلیس در تهران بازداشت شد.

حسین رفیعی سه‌شنبه ۲۶ خرداد توسط مأموران پلیس در تهران بازداشت شد.

به گزارش سایت ملی مذهبی، حسین رفیعی گفته به علت این‌که نهاد بازداشت‌کننده‌اش مشخص نیست و بدون احضار قبلی و ناگهانی در خیابان بازداشت شده، دست به اعتصاب دارو و غذا خواهد زد.

رفیعی اخیراً به شش سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت‌های حزبی و رسانه‌ای محکوم شده است. اتهامات حسین رفیعی «فعالیت و عضویت در شورای فعالان ملی مذهبی، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه با رسانه‌های مخالف نظام و صدور بیانیه‌های ضدامنیتی و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره» اعلام شده است.

بر پایه این گزارش، بازداشت‌کنندگان هیچ حکم قضایی به رفیعی نشان نداده و در زندان اوین هم گفته‌اند که این بازداشت با دستور دادستانی تهران است.

این عضو شورای فعالان ملی مذهبی در حالی بازداشت شده که هنوز به حکم صادرشده علیه او در دادگاه تجدیدنظر رسیدگی نشده است.

رفیعی دو روز پیش از بازداشت در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهور و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه از «پرونده‌سازی» علیه فعالان ملی مذهبی انتقاد کرده بود.

فشارها علیه نیروهای ملی مذهبی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.  برخوردهای امنیتی با اعضای این شورا از سال ۱۳۷۹ و با بازداشت گروهی فعالان ملی مذهبی وارد مرحله تازه‌ای شد.

عزت‌الله سحابی، هدی صابر، مسعود پدرام، تقی رحمانی، مرتضی کاظمیان، حبیب‌الله پیمان، محمد ملکی، محمد بسته‌نگار، رضا رئیس طوسی، حسین رفیعی و علیرضا رجایی از جمله اعضای این شورا بودند که در سال‌های اخیر از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

سحابی رئیس شورای فعالان ملی مذهبی بود که سال ۱۳۹۰ درگذشت.

Share