Share

ارتش آمریکا در بیانیه‌ای که شنبه ۲۰ ژوئن/۳۰ خرداد منتشر کرد، از حملات متعدد خود به مواضع گروه دولت اسلامی(داعش) در عراق و سوریه خبر داد.

USA IS

بنابر این بیانیه، نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا جمعه ۱۹ ژوئن در ۱۶ حمله هوایی در عراق و شش حمله در سوریه مواضع داعش را هدف قرار داده‌اند.

در یکی از این حملات که در نزدیکی شهر «آل‌قائم» در استان انبار عراق انجام شد، یک ایست بازرسی و یک انبار مهمات داعش مورد حمله قرار گرفت.

سرهنگ وین ماراتو، رئیس روابط عمومی نیروی ضربت مشترک ائتلاف، در بیانیه‌ای گفت: «هدف ما از حملات مکرر به ایست‌های بازرسی، محدود کردن تحرک و حمل و نقل نیروهای داعش و کمک به مردم این مناطق برای خارج شدن از قلمروی داعش است».

شش حمله از ۱۶ حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف در عراق، در نزدیکی شهر موصل بود. این حملات مشخصاٌ واحدهای تاکتیکی، تأسیسات نظامی، تانک‌ها و تسلیحات سنگین داعش را هدف قرار داد. به نظر می‌رسد حملات هوایی متعدد اخیر در اطراف موصل به قصد زمینه‌سازی برای آزادسازی این شهر انجام می‌شود‌.

سایر حملات در عراق به مواضع داعش در پالایشگاه بیجی، شهر فلوجه، رمادی، مخمور، سنجار و تلعفر صورت گرفت.

حملات نیروهای ائتلاف در سوریه نیز در شهرهای مهم واستراتژیک حسکه، تل ابیض و رقه برای کمک به پیشروی نیروهای کرد علیه داعش انجام شد.

Share