Share

در حالی که دیروز وکیل محمدعلی طاهری، بنیانگذار مؤسسه فرهنگی هنری «عرفان حلقه» خبر از حکم اعدام موکلش داده بود، امروز یکشنبه ۳۱ خرداد، یک منبع در گفت‌وگو با خبرگزاری قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد.

taheri3

این منبع که در متن خبر نامش فاش نشده به خبرگزاری قوه قضائیه (میزان) گفت: «حکم محمدعلی طاهری تا به امروز صادر و ابلاغ نشده است.»

محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل طاهری روز شنبه ۳۰ خرداد به خبرگزاری تسنیم گفته بود که دادگاه به‌اتهام «افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد» حکم اعدام موکلش را صادر کرده اما هنوز ابلاغ نکرده است.

دفاع رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از حکم اعدام

این درحالی است که در خبری دیگر احمد سالک، نماینده مجلس شورای اسلامی با دفاع از حکم اعدام محمدعلی طاهری گفت: «این حکم باید خیلی پیش‌تر از اینها صادر می شد تا این همه جوان به دام این جریان انحرافی-اعتقادی گرفتار نمی شدند.»

نماینده پیشین ولی فقیه در سازمان حفاظت و اطلاعات کل سپاه و رئیس کنونی کمیسیون فرهنگی مجلس، سازمان‌هایی همچون وزارت اطلاعات، دستگاه های امنیتی، فرهنگی و قضایی را فراخواند تا با «عرفان کاذب» برخورد کنند. در ادبیات حکومتی ایران به پیروی از آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر این کشور، گروه‌‌هایی همچون عرفان حلقه به «عرفان کاذب» معروف شده‌اند.

پرونده‌ای ناتمام

محمد‌علی طاهری ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام «توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

«افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد»، اتهام دیگر طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد.

دادسرا نیز پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد. ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست مهلت طاهری، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به سال جاری موکول کرد.

محمدعلی طاهری هم اکنون در حال گذراندن دوره پنج ساله حبس در زندان است.

بیشتر بخوانید: محمدعلی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه» به اعدام محکوم شد

Share