Share

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان می‌گوید در یک ‌سال گذشته «آمار تیراندازی‌ها با سلاح مجاز و غیرمجاز» در استان سیستان و بلوچستان «بسیار زیاد شده است.»

selah

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دادستان زاهدان افزوده که اقدامات نیروهای امنیتی و پلیس برای جمع‌آوری سلاح‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.

به گفته مرزیه، سیستان و بلوچستان با دو مشکل گرفتار است، «یکی وجود سلاح‌های غیرمجاز در دست مردم و دوم سلاح‌های مجازی که از آن‌ها استفاده درست نمی‌شود.»

دادستان زاهدان می‌گوید سلاح شکاری بی‌رویه در اختیار بعضی از افراد قرار دارد و از آن‌ها در منازعات هم استفاده می‌شود لذا تصمیم گرفته شده تا این معضل اجتماعی رفع شود.

در سال‌های اخیر استان سیستان و بلوچستان شاهد رویدادهای خشونت‌بار و مسلحانه فراوانی بوده است. مقامات دولتی، بیکاری را یکی از علل اصلی بروز ناامنی در این استان می‌دانند و می‌گویند نرخ رشد بیکاری در سیستان ‌و بلوچستان ۴۰ درصد است.

به گفته حمیدرضا پشنگ، نماینده خاش در مجلس ایران، بیش از ۷۰ درصد از مردم سیستان و بلوچستان زیر خط مطلق فقر زندگی می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان همچنین خبر بازداشت دو نفر از اعضای گروه «دولت اسلامی» (داعش) را در مرزهای استان سیستان و بلوچستان تکذیب کرده است.

او گفته: «از ابتدای سال تاکنون تعداد زیادی از افراد متعلق به گروهک‌های تکفیری و تروریستی توسط وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی دستگیر شده‌اند اما هیچ کدام از آن‌ها وابسته به گروهک تکفیری داعش نبوده‌اند.»

Share