Share

یک مرکز جدید به‌منظور دفاع از آزادی مطبوعات و رسانه‌ها در اروپا روز چهارشنبه ۲۴ ژوئن / ۳ تیر در شهر لایپزیگ آلمان گشایش یافت.

Press

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، هنریک کاوف‌هولتس، مدیر این نهاد مدنی گفت فعالیت این مرکز، جمع‌آوری اسناد درباره نقض آزادی مطبوعات و آزار و اذیت روزنامه‌نگاران در سطح اروپا و اطلاع‌رسانی آن در سطح عمومی و سیاسی است.

هنریک کاوف‌هولتس روزنامه‌نگار دانمارکی‌ است و در روزنامه «پولیتیکن» این کشور کار می‌کند. او پیشینه مدیریت شبکه «اسکوپ» Scoop  را دارد که در زمینه روزنامه‌نگاری در شرق اروپا، خاورمیانه، آسیای مرکزی و غرب آفریقا پژوهش می‌کند.

به‌گفته کاوف‌هولتس مرکز جدید آزادی مطبوعات و رسانه‌ها در اروپا باید به‌عنوان یک «چراغ راهنما» و همچنین مرکز هماهنگی برای دستیابی به استانداردهای روزنامه‌نگاری برابر در اروپا عمل کند.

هانس اورلیش یورگِس، روزنامه‌نگار آلمانی و نایب‌رئیس این مرکز نیز گفت: «ما همچنین می‌خواهیم درباره موارد نقض آزادی مطبوعات در طول مرزهای اطراف اروپا گزارش دهیم و از روزنامه‌نگارانی که هدف این اعمال قرار گرفته‌اند حمایت قانونی کنیم.»

تا کنون ۲۰ سازمان روزنامه‌نگاری در اروپا، شرکت‌های رسانه‌ای، کارشناسان رسانه‌ها و وکلای دادگستری در این مرکز عضو شده‌اند.

Share