Share

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران خبر داده که نخستین مرکز نگهداری از دختران فراری به‌زودی در تهران راه‌اندازی می‌شود.

dokhtar-farari

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، رییعی ابراز امیدواری کرده که مراکز نگهداری از دختران فراری بیشتری با حمایت «خیرین» در کشور راه‌اندازی شود.

او گفته که چون جایی برای دختران فراری پیش‌بینی نشده، «آن‌ها به‌ ناچار به افرادی پناه می‌برند که صلاحیت نداشته و به همین دلیل مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرند.»

«تن‌فروشی و سوء استفاده جنسی» سرنوشتی است که وزیر رفاه می‌گوید در انتظار دختران فراری است که مرکزی برای حمایت از آن‌ها وجود نداشته باشد.

به گفته ربیعی «دختران زیادی به دلیل اختلاف‌های ساده نظیر اجبار در ازدواج، تفاوت ارزش‌های بین نسلی و عشق‌های مجازی از خانه فرار می‌کنند.»

او اما آماری در مورد دختران فراری ارائه نداد و تنها گفت که «آمار مشخصی از این دختران موجود نیست زیرا تمام دختران فراری شناسایی نمی‌شوند.»

گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد که سن دختران فراری در ایران به ۱۲ سال رسیده است.

حبیب‌الله مسعودی‌فرید، معاون امور اجتماعی بهزیستی اسفندماه سال گذشته خبر داد که سن زنان روسپی در ایران به ۱۵ سال رسیده است. به‌گفته او شمار این زنان در تهران، خراسان رضوی، فارس و اصفهان بیشتر از سایر شهرهای ایران است.

سن روسپیگری در ایران طی دهه‌های ۵۰ و ۶۰ خورشیدی ۳۰ سال بود.

 

Share