Share

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفته است با توجه به افزایش بی‌سابقه مصرف برق، احتمال خاموشی در تهران وجود دارد.

Tehran

تهران

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زمان حسینی، مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران میزان مصرف برق منطقه تهران در روز سه‌شنبه نهم تیرماه/ ۳۰ ژوئن را ۸۹۰۰ مگاوات عنوان کرد. به گفته حسینی «این میزان مصرف در سال گذشته در ماه‌های مرداد تجربه شده است.»

او با اشاره به اینکه دمای هوا در روز سه‌شنبه نهم تیر به ۴۱ درجه رسیده است، میزان مصرف انرژی برق تهران در این بازه زمانی نسبت به سال‌های گذشته را بی‌سابقه توصیف کرد.

در تابستان سال گذشته نیز تهران شاهد قطع گسترده برق در طول شبانه‌روز بود.

بیشتر بخوانید: «قطع گسترده برق در تهران»

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران معتقد است باید صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در زمینه مصرف برق شهر تهران صورت بگیرد. به گفته این مقام مسئول «اگر صرفه‌جویی اتفاق نیفتد در روزهای آینده احتمال خاموشی در تهران وجود دارد.»

حسینی همچنین گفته است که نیروگاه‌های تولید برق نسبت به گرما حساس هستند و اگر صرفه‌جویی در مصرف برق صورت نگیرد احتمال حادثه نیز وجود دارد.

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر قطعی برق در دیگر شهرهای ایران از جمله در استان‌های خوزستان، کهگیلویه‌ و بویراحمد و سیستان و بلوچستان نیز مخابره شده است.

در خردادماه امسال نیز محمد ملاکی، رئیس هیأت مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق ایران گفته بود «باتوجه به این‌که سالیانه پنج تا شش درصد نیاز به افزایش ظرفیت تولید برق کشور وجود دارد، به منابع بسیار بزرگ اعتباری نیاز است که متأسفانه با شرایطی که وجود دارد این کار انجام نمی‌شود و باید نگران شرایط تأمین برق کشور در سال‌های آینده باشیم.»

Share