Share

مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران گفته که قانون امر به معروف و نهی از منکر باعث تداخل وظایف قوا می‌شود و مشکل اجرایی دارد.

Hejab

به گزارش خبرگزاری فارس، پورمحمدی شامگاه چهارشنبه ۱۰ تیر گفت که به این دلایل، حسن روحانی، رئیس‌جمهور در نامه‌ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی خواهان توقف اجرای این قانون شده است.

قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر که از سال گذشته در مجلس ایران مطرح شد، امسال به تصویب رسید و پس از تأیید شورای نگهبان، هفته گذشته برای اجرا ابلاغ شد.

آمران به معروف و ناهیان از منکر ‌به افرادی گفته می‌شود که در خیابان‌ها از جمله به نوع پوشش زنان و دختران ایراد می‌گیرند و خواهان رعایت حجاب اسلامی توسط آنان می‌شوند.

به‌گفته پورمحمدی، نامه حسن روحانی در مورد تنش‌هایی است که این قانون می‌تواند ایجاد کند و باعث «تضعیف فرایند اجرای این قانون می‌شود.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز در پی این نامه حسن روحانی، آن را به هیأت حل اختلاف بین قوا ارجاع داده است.

هیأت حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه از شوراهای نوبنیاد است که آیت‌الله خامنه‌ای مرداد ۱۳۹۰ آن را تشکیل داد و آیت‌الله محمود هاشمی شاهرودی، رئیس پیشین قوه قضائیه و عضو کنونی مجلس خبرگان را به‌عنوان رئیس این هیأت منصوب کرد.

افزون بر آیت‌الله شاهرودی، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد (نماینده مجلس)، مرتضی نبوی (مدیر روزنامه اصولگرای رسالت)، عباس‌علی کدخدایی (سخنگوی شورای نگهبان) و صمد موسوی خوشدل (حقوقدان) از دیگر اعضای این هیأت هستند که برای یک دوره پنج ساله منصوب شده‌اند.

Share