Share

حشمت الله طبرزدی چند روز پس از آزادی از زندان، در گفت‌وگو با «رادیو زمانه»، احتمال توافق هسته‌ای را ضعیف می‌داند و می‌افزاید چنانچه توافق انجام شود تداوم آن دیری نمی پاید، زیرا در مرحله پس از توافق به دلیل راستی آزمایی احتمال کارشکنی برخی گروه‌ها وجود دارد.

حشمت‌الله طبرزدی

حشمت‌الله طبرزدی، فعال سیاسی و دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران پس از تحمل پنج سال زندان روز سه سه شنبه نهم تیر‌ماه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. طبرزدی در دهه شصت از اعضای دفتر تحکیم وحدت بود و در نشریاتی چون «پیام دانشجو» از دیدگاه‌های رهبر جمهوری اسلامی حمایت می‌کرد. او که از دوران جوانی یکی از هواداران سر سخت آیت‌الله خامنه‌ای بود در مقطعی از فعالیت سیاسی خود نسبت به فساد مالی موجود در دستگاه‌های اجرایی اعتراض کرد. سپس در سال‌های پایانی دهه هفتاد به صف مخالفان جدی حاکمیت جمهوری اسلامی پیوست.

او گمان دارد که جمهوری اسلامی درپی دستیابی به سلاح هسته‌ای بوده ولی به هر حال این سیاست را کنار گذاشته است. به گفته این فعال سیاسی پس از حساسیت جامعه جهانی و بازرسی‌های سال ۲۰۰۳ مسؤولان جمهوری إسلامی اهداف بلند پروازانه هسته‌ای خود را کنار گذاشتند، اما گروه دلواپسان به فرجام رسیدن مذاکرات تمایلی ندارد.

Share