Share

یک زن روستایی در اردبیل به دلیل آن‌چه «اختلافات خانوادگی با همسر و خانواده او» عنوان شده دست به خودسوزی زد و جان خود را از دست داد.

Khodsouzi

به‌گزارش وب‌سایت خبرآنلاین، این زن که نام او منتشر نشده ۳۰ سال سن داشت و در یکی از روستاهای سردابه به سر می‌برد.

سردابه در بخش مرکزی استان اردبیل قرار دارد و جمعیت آن بیش از ۲۰ نفر است.

بنا به این گزارش این زن پس از خودسوزی به بیمارستان تبریز منتقل شد اما بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

خبرآنلاین جزئیاتی از «اختلافات خانوادگی» این زن منتشر نکرده و تنها نوشته است که پس از این حادثه خانواده زن و همسر او چندین بار درگیری داشته و تهدیدهای مکرر مبنی بر انتقام‌جویی احتمال شدت درگیری را بیشتر کرده است.

اهالی این روستا نیز از عدم حضور کلانتری در این درگیری‌ها ابراز نارضایتی کرده و گفته‌اند در صورت عدم استقرار و حضور به‌موقع عوامل انتظامی احتمال تلفات زیاد بر اثر درگیری‌ها بیشتر خواهد بود.

این گزارش می‌افزاید جنازه زن فوت‌شده هنوز تشییع و تدفین نشده و احتمال نزاع دسته‌جمعی و تلفات احتمالی پس از تدفین بالاست.

زهرا حضرتی، استاد جامعه‌شناسی خردادماه امسال در دانشکده علوم اجتماعی تهران گفت که زنان ایرانی رتبه اول «خودسوزی» در خاورمیانه را دارند.

پدیده‌ خودسوزی میان زنان ایرانی در استان‌هایی مانند ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، آذربایجان شرقی و غربی، ترکمن‌های گلستان ‌و بوشهر بیشتر دیده می‌شود.

آمار مشخصی از میزان خودسوزی در شهرهای مختلف ایران در دست نیست. مسئولان جمهوری اسلامی معتقدند که انتشار هرچه بیشتر خبرهای مربوط به خودکشی و خودسوزی باعث شیوع بیشتر این امر در جامعه می‌شود.

در آخرین آماری که سازمان پزشکی قانونی ایران درباره‌ میزان خودکشی منتشر کرده، در ۹ ماه نخست سال ۹۲ روزانه بیش از ۱۱ نفر به زندگی خود پایان داده‌اند. بر اساس آین آمار اگرچه خودکشی‌هایی که به انجام می‌رسد در مردان بیشتر است اما اقدام به خودکشی زنان آمار بالاتری دارد.

بیشتر بخوانید: زنان ایرانی؛ رتبه اول خودکشی و خودسوزی در خاورمیانه

Share