Share

فیس‌بوک اعلام کرد که در حال راه اندازی یک مرکز جدید نگهداری داده‌ها در ایالت تگزاس آمریکا است که ۱۰۰ درصد انرژی و توان برقی لازم خود را از باد تأمین می‌کند.

facebook_lifestyle_5

علاوه بر این فیس‌بوک خود را به هدف معین جدیدی متعهد کرد. بر اساس این هدف این کمپانی قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۰ درصد از انرژی لازم خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند.

فیس‌بوک همچنین خود را ملزم کرد تا سال ۲۰۵۰ ، ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند.

دیوید پومرانتز از فعالان انرژی و مقامات ارشد جنبش صلح سبز درباره اقدام اخیر فیس‌بوک اظهار داشت: «بیانیه اخیر فیس بوک بیانگر نوعی از شفافیت است که آن‌ها را به لزوم پیشرفت در دستیابی به انرژهای سبز یاری می‌کند.»

او در ادامه از تمام شرکت‌های بزرگ خواست با اعلام چنین بیانیه‌هایی تعهد خود را برای دستیابی به انرژی تجدیدپذیر نشان دهند.

افزون بر فیس‌بوک، شرکت گوگل نیز چندی پیش اعلام کرد بزرگترین مرکز داده خود در آلابامای آمریکا را که با سوخت ذغال سنگ تامین انرژی می‌کرد، به زودی خواهد بست و مرکز جدیدی راه اندازی می‌کند که ۱۰۰ درصد انرژی آن از انرژی تجدیدپذیر تأمین می‌شود. پیشتر نیز گوگل مبلغ ۱۶۸ میلیون دلار در ساخت بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی جهان در ایالت کالیفرنیا سرمایه‌گذاری کرده بود.

با این حال شرکت پیشگام درحوزه بهره‌برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر، آمازون است. شرکت آمازون ماه گذشته برای تامین انرژی خود یک مزرعه خورشیدی با توان تولیدی ۸۰ مگاوات در ساحل شرقی ویرجینیا احداث کرد.

Share