Share

در تیرماه ۷۸، سعید زینالی سه روز بعد از واقعه حمله به کوی دانشگاه تهران، در منزل شخصی و در مقابل چشمان مادرش بازداشت شد. با گذشت ۱۶سال از حوادث ۱۸ تیر، تاکنون درباره سرنوشت سعید زینالی پاسخی از سوی نهادهای امنیتی داده نشده، اما مادرش همچنان با حضور در میان خانواده‌های کشته‌شدگان، مصاحبه با رسانه‌ها و مورد پرسش قرار دادن مقام‌های مسئول، به پیگیری‌هایش ادامه می‌دهد. او تا‌کنون یک بار به دلیل مصاحبه با صدای آمریکا و یک بار دیگر به دلیل شرکت در جمع مادران عزادار در پارک لاله دستگیر و زندانی شده است.

said-zeynali

اکرم نقابی، مادر سعید زینالی، در گفت‌و‌گو با رادیو زمانه می‌گوید: «هیچ سازمانی حاضر به پذیرفتن مسئولیت نیست و در طول این سال‌ها من جواب‌های ضد و نقیض زیادی شنیده‌ام؛ خیلی‌ها قول پیگیری داده‌اند، ولی هیچ خبر جدیدی به ما ندادند.»

خانم نقابی از فرشته علی‌زاده به عنوان یکی دیگر از قربانیان حادثه ١٨ تیر نام می‌برد که هرگز مقامات ایران در مورد سرنوشت این دانشجوی دانشگاه الزهرا پاسخی ندادند و هیچ نهادی مسئولیت ناپدید شدن او را به عهده نمی‌گیرد.

رهبر ایران ریاست نیرو‌های مسلح را به عهده دارد و به همین دلیل در برابر عملکرد این نیرو ها مسئول است. خانم نقابی پس از نامه‌نگاری‌های بسیار با مقام‌های قضایی، از رهبر ایران به مجلس خبرگان شکایت کرده است. او امیدوار است مقام‌های ایران در مورد سرنوشت فرزند او پاسخگو باشند و اتفاقی که برای فرزند او افتاده دیگر تکرار نشود.

گفت‌و‌گوی اکرم نقابی با رادیو زمانه را از اینجا بشنوید:

در همین زمینه:

۱۸تیر و بی‌سرانجامیِ پرسش مادر سعید زینالی

Share