Share

رئیس کمیته امداد امام خمینی از توافق با نیروی انتظامی ایران برای جرم‌انگاری «برداشتن پول از صندوق‌های صدقات» خبر داد.

Parviz-Fattah_emdad

پرویز فتاح

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی، با اشاره به توافق جدید صورت گرفته با نیروی انتظامی گفت: «از این پس برداشتن پول از صندوق‌های صدقات جرم محسوب می‌شود.»
به گفته فتاح صندوق‌های قدیمی و فلزی در حال حاضر از رده خارج شده‌اند و باید جمع‌آوری شوند. در همین حال رئیس کمیته امداد از آغاز جایگزینی صندوق‌های قدیمی و برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی صندوق‌های دیجیتالی خبر داده است.
فتاح همچنین با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، حسین اشتری گفت: «در این جلسه قرار شد فرمانده نیروی انتظامی به همه استان‌ها ابلاغ کند که برداشتن پول از صندوق صدقات دزدی و جرم محسوب می‌شود.» بنا به این دستور فرمانده نیروی انتظامی، از این پس مأموران این نیرو با فرد انجام دهنده این تخلف مانند جرائم دزدی برخورد خواهند کرد.
این در حالی است که ۲۵ آذر ۱۳۹۳، معاون امور مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام گفته بود که از اوایل دهه نود شمسی تمام صندوق‌های بزرگ معابر ایمن‌سازی شده‌اند.

سعید ستاری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرقت از صندوق‌های صدقات را زیاد ندانسته و گفته بود نمی‌توان با در نظر گرفتن تهران و یا چند شهر بزرگ، میزان این سرقت‌ها را بررسی کرد. به گفته این مقام مسئول سیصد هزار صندوق صدقات در سطح معابر کشور وجود دارد.

بنا بر آمار منتشر شده در سال ۹۲ ماهانه نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان در صندوق‌های صدقات جمع می‌شود.

Share