Share

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری، در پی شدت بیماری و وخامت اوضاع جسمانی از زندان رجایی‌شهر به بیمارستان منتقل شد.

Behnam Ebrahimzadeh

به گزارش خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، بهنام ابراهیم‌زاده پنج‌شنبه ۲۵ تیرماه / ۱۶ ژوئیه به دلیل عود کردن بیماری آرتروز گردن، به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد. بنا بر این گزارش او پس از معالجه به زندان بازگردانده شد. در همین حال گفته شده قرار است طبق دستور پزشکان طی چند روز آینده برای انجام عمل جراحی بار دیگر به بیمارستان منتقل شود.

یکی از نزدیکان این زندانی پیش‌تر درباره وضعیت ابراهیم‌زاده گفته بود: «بهنام آرتروز شدید دارد و با اینکه درد را تحمل می‌کند، ولی بارها به بهداری زندان مراجعه کرده و هیچ فایده‌ای نداشته است. چون اصلاً امکانات و توان لازم برای درمان او را ندارند. از آن‌طرف هم هر چه برای انتقال به یک بیمارستان خارج از زندان درخواست کرده، تا حالا مخالفت شده است.»

بهنام ابراهیم‌زاده در بند دو زندان رجایی شهر معروف به دارالقرآن، با زندانیان غیرسیاسی نگهداری می‌شود. بند دو زندان رجایی شهر معروف به دارالقرآن، یک بند ویژه و مذهبی است که در آن نماز جماعت و خواندن قرآن اجباری است و زندانیان جرائم مختلف و بعضاً خطرناک، در ازای خواندن و حفظ قرآن و به جا آوردن تشریفات مذهبی، امتیازاتی از قبیل بخشودگی، مرخصی و ملاقات دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  شرح حال بهنام ابراهیم‌زاده

بهنام ابراهیم‌زاده، عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های آزاد کارگری و همکار فعالان سندیکایی، متولد سال ۱۳۵۶ خورشیدی در شهرستان اشنویه است. او در تاریخ ۲۲ خرداد ۸۹ توسط مأموران امنیتی دستگیر شد و در دادگاه انقلاب ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم و حکم او در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. او که در حال سپری کردن پنجمین سال محکومیت خود است، پس از حادثه حمله به بند ۳۵۰ اوین موسوم به «پنجشنبه سیاه» دوباره محاکمه و به ۹ سال و نیم حبس اضافه محکوم شد.

مریم شفیع پور، فعال دانشجویی آزاد شد

در رویدادی دیگر مریم شفیع پور، زندانی سیاسی از بند زنان اوین آزاد شد.

مریم-شفیع-پور

مریم شفیع‌ پور روز پنج‌شنبه ۲۵ تیرماه، پس از تحمل دو سال حبس آزاد شد.

مریم شفیع پور ۲۷ ساله و دانشجوی مهندسی کشاورزی در مقطع کارشناسی در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین و از اعضای فعال کمیته زنان ستاد دانشجویی مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بود، وی در پنج مردادماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد و بیش از هفت ماه در بازداشت موقت بود.

این فعال دانشجویی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام بود به هفت سال حبس محکوم شد و شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران پس از بررسی پرونده، مدت محکومیت این زندانی سیاسی را به چهار سال حبس کاهش داد.

در همین زمینه:

 انتقال بهنام ابراهیم‌زاده به بهداری زندان رجایی‌شهر

با درخواست مرخصی بهنام ابراهیم‌زاده مخالفت شد

Share