Share

شماری از نمایندگان استان فارس می‌گویند در مراسم معارفه محمدعلی افشانی، استاندار جدید این استان به آن‌ها «توهین» شده و به همین دلیل دوباره خواهان استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور هستند.

محمدعلی افشانی، استاندار فارس/ عکس: هانیه حسین‌پور

محمدعلی افشانی، استاندار فارس/ عکس: هانیه حسین‌پور

به گزارش روزنامه اعتماد، شماری از حاضران در مراسم معارفه استاندار فارس که روز دوشنبه ۲۹ تیر برگزار شد، علیه نمایندگان این استان در مجلس شعار داده‌اند.

۱۸ نماینده استان فارس که به انتصاب افشانی به عنوان استاندار معترض بودند، قصد داشتند در مراسم معارفه او حاضر نشوند اما به درخواست امام جمعه شیراز در این مراسم شرکت کردند. آن‌ها پیشتر نیز گفته بودند که به دلیل چنین انتصابی می‌خواهند وزیر کشور را استیضاح کنند.

جعفر قادری از نمایندگان شیراز گفته که در این جلسه «به دلیل بی‌تدبیری‌های صورت‌گرفته به احترام نمایندگان خدشه وارد شد» و وزیر کشور هم که در مراسم حضور داشته، واکنشی نشان نداده است.

به گفته قادری، «بی‌احترامی به نمایندگان فارس بی‌احترامی به کل نمایندگان کشور است.»

بر پایه این گزارش هنگامی که محمدرضا رضایی، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مراسم معارفه استاندار در حال سخنرانی بوده با فریاد «استعفا استعفا» از سوی شماری از حاضران در مراسم روبرو شده است.

نمایندگان استان فارس هفته گذشته و به دنبال معرفی محمدعلی افشانی به عنوان گزینه نهایی استانداری فارس استعفا دادند اما پس از مدت کوتاهی دوباره به صحن علنی مجلس برگشتند.

افشانی اهل استان کهگیلویه و بویر احمد است و علاوه بر معاونت وزیر آموزش و پرورش در دولت اصلاحات، سمت معاونت عمرانی اسبق استانداری خوزستان را در کارنامه خود دارد. او در هشتم خردادماه سال ۸۴ نشان دولتی «درجه دوم سازندگی‌» از محمد خاتمی، رئیس جمهوری وقت، دریافت کرد.

این نمایندگان گفته بودند که قصد دارند وزیر کشور را استیضاح کنند اما بعدا اعلام کردند که از استیضاح منصرف شده‌اند و اکنون دوباره می‌گویند که می‌خواهند طرح استیضاح وزیر کشور را به جریان بیاندازند.

رحمانی فضلی در مراسم معارفه استاندار فارس گفته بود که اگر او را استیضاح کنند، می‌رود و جواب می‌دهد.

Share