Share

مهدیه محمدی گرگانی می‌گوید پس از سه بار تماس مراجع قضایی، در نهایت خبر آزادی احمد زیدآبادی تأیید شده است.

احمد زید‌آبادی در حال انتقال به گناباد با هزینه شخصی

احمد زید‌آبادی در حال انتقال به گناباد با هزینه شخصی

صبح پنجشنبه یکم مردادماه، مهدیه محمدی گرگانی، همسر احمد زیدآبادی، در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک نوشته بود که دادستانی طی تماسی، خبر از پایان تبعید این روزنامه‌نگار در تبعید داده بود. به نوشته مهدیه محمدی گرگانی در حالی که زیدآبادی در مرخصی پنچ روزه به سر می‌برد،  دادستانی در تماسی خبر داد که احمد زیدآبادی از تبعید آزاد شده است.

با این حال پس از آن، در تماسی دیگر دادستانی گناباد از کاهش حکم زیدآبادی از پنج سال به دو سال و نه آزادی او خبر داد.

در نهایت با پیگیری‌های مداوم خانواده آقای زیدآبادی مشخص شد که حکم آزادی احمد زیدآبادی و پایان تبعید قطعی است.

همزمان پنجشنبه یکم مردادماه، ۱۱ تن دیگر از زندانیان سیاسی در ایران نیز به دلیل آنچه که «عفو عید فطر» اعلام شده از زندان آزاد شدند.

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، صبح پنج‌شنبه ۳۱ اردیبهشت، با پایان یافتن دوران محکومیت‌اش، از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد و بلافاصله به شهرستان گناباد تبعید شد. در طول دوران تبعید او موظف بود یکبار صبح و یکبار عصر خود را به کلانتری گناباد معرفی کند.

پس از این اتفاق بیش از ۱۰۰ روزنامه‌نگار به تبعید و تهدید احمد زیدآبادی در شهرستان گناباد اعتراض کردند.

احمد زیدآبادی، دبیرکل سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) در خردادماه ۱۳۸۸ دستگیر و پس از گذراندن چند ماه انفرادی، در آذرماه سال ۱۳۸۹ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی، به تحمل شش سال زندان، پنج سال تبعید به گناباد، محرومیت دائمی از هر گونه فعالیت سیاسی و شرکت در احزاب و هواداری و مصاحبه و سخنرانی و تحلیل حوادث، به صورت کتبی یا شفاهی محکوم شد.

بیشتر بخوانید: احمد زیدآبادی بلافاصله پس از آزادی به گناباد تبعید شد

Share