Share

آتش‌بس یک‌جانبه اعلام شده توسط ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی علیه شبه‌نظامیان شیعه حوثی در یمن، روز دوشنبه پس از چند ساعت شکسته شد.

yemen

به‌ گزارش رویترز، شاهدان عینی و رسانه‌های رسمی از خشونت‌های خونبار در عدن و مناطق دیگر یمن خبر داده‌اند.

آتش‌بس یک‌جانبه از ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه یکشنبه ۲۶ ژوئیه / ۴ مردادماه به‌مدت پنج روز برای کمک‌رسانی به مردمی که بر اثر حملات هفته گذشته آسیب‌هایی سنگینی را متحمل شدند برقرار شد.

شبکه العربیه وابسته به عربستان سعودی گزارش داده است که شبه‌نظامیان حوثی در یمن، بامداد روز دوشنبه ۲۷ ژوئیه / ۵ مردادماه، با بمباران مناطقی در تعز، لحج و مارب، آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

العربیه همچنین گفته است که نیروهای عربستان به توپخانه شیعیان حوثی در منطقه الثوال در مرز دو کشور یمن و عربستان پاسخ داده‌اند.

در بندر عدن ساکنان محلی گفته‌اند کمی پس از نیمه‌شب و سپیده‌دم، حوثی‌ها موشک‌هایی به محلات منصوره و شیخ عثمان شلیک کرده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری دولتی یمن (سبا)، پشتیبان عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن که در ریاض به‌سر می‌برد، شبه‌نظامیان حوثی چندین منطقه مسکونی در دلیع، واقع در جنوب یمن و در ۱۷۰ کیلومتری شمال عدن را بمباران کرده‌اند.

شبکه الاخباریه عربستان نیز از حمله حوثی‌ها به مارب و تعز خبر داده است.

در همین حال سایت خبری النشره نزدیک به حزب‌الله لبنان نیز از نقض آتش‌بس توسط ائتلاف عربی نوشته است. این شبکه گفته است جنگنده‌های وابسته به ائتلاف عربی بخش‌هایی از شمال و غرب شهر صعده را بمباران کردند.

از زمان نخستین بمباران ائتلاف عربی به رهبری عربستان در پایان ماه مارس در یمن، تاکنون سه هزار و ۵۰۰ نفر در درگیری‌های این کشور کشته شده‌اند.

Share